Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

[Głosów:2    Średnia:5/5]
jak-zrobic-manicure-hybrydowy-w-domuKażda kobieta zdaje sobie sprawę, że zadbane dłonie to jej wizytówka. W końcu nie ma nic bardziej kobiecego niż piękny manicure. Lubisz malować paznokcie, ale denerwują Cię tradycyjne lakiery, które szybko odpryskują i nie są trwałe? W takim razie koniecznie wypróbuj lakiery hybrydowe! Nie wiesz jak wykonać taki manicure oraz jakie produkty są do tego potrzebne? Bez obaw! W naszym najnowszym artykule rozwiewamy wszystkie Twoje wątpliwości i podpowiadamy, krok po kroku, jak zrobić manicure hybrydowy w domu.

Manicure hybrydowy jest obecnie bez wątpienia najpopularniejszą formą zdobienia paznokci. Zastanawiasz się skąd to powodzenie? Odpowiedz jest prosta: Polki pokochały trwałość lakierów hybrydowych. Tradycyjny manicure trzeba odświeżać nie rzadziej niż co 2-3 dni, a czasami nawet częściej – zwykłe lakiery odpryskują przeważnie podczas zmywania, pisania na klawiaturze czy w czasie harców z ukochanym zwierzakiem. A dobrze wykonany manicure hybrydowy wystarczy nawet na 3-4 tygodnie! Dodatkowym atutem jest też naturalny wygląd – w końcu lakier nakładasz na własną płytkę, a nie na sztucznego, plastikowego paznokcia. Hybrydę możesz nałożyć w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym (jej cena to od ok. 40 zł do 150 zł – im bardziej skomplikowany wzór tym wyższa cena), ale nie jest to skomplikowana czynność – z powodzeniem możesz wykonać ją w domu.

Jakie produkty są potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Samo nałożenie lakieru hybrydowego nie jest trudne, ale żeby wyglądał on na Twoich paznokciach dobrze musisz wyposażyć się w kilka niezbędnych rzeczy. Ostatnio dużą popularnością cieszą się produkty do hybrydowej stylizacji paznokci marki Neo Nails, które dostępne są m.in. w https://www.perfumeria.pl/Marki/N/NeoNail. Obowiązkowo powinnaś kupić zestaw pilników (ok. 4 zł), blok polerski (ok. 4zł), oliwkę do skórek (ok. 10 zł), odtłuszczacz (ok. 10 zł), aceton kosmetyczny (ok. 10 zł) i folię do usuwania hybrydy (ok. 18 zł), primer i bazę (ok. 27 zł), wybrane odcienie lakierów hybrydowych (ok. 29 zł za sztukę) oraz utwardzającą lampę UV (ok. 190 zł marki). Zawsze możesz też zdecydować się na gotowy zestaw za ok. 250 zł, w którym znajdziesz: lampę UV, bazę, oliwkę, drewniane patyczki, top, 2 pilniki, 1 lakier, aceton, odtłuszczacz, waciki i blok polerski.

Przeczytaj również:  Efekt szronu na paznokciach – słodka zimowa stylizacja

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Gdy już wyposażysz się we wszystkie niezbędne produkty, możesz przejść do wykonywania manicure. Zacznij od odpowiedniego przygotowania paznokci – wypiłuj je, odsuń i wytnij skórki. Następnie wypoleruj płytkę blokiem polerskim i oczyść ją odtłuszczaczem. Nałóż cienką warstwę bazy i utwardzaj ją w lampie przez 2 minut. Gdy już podstawa będzie gotowa możesz zaaplikować pierwszą warstwę lakieru, która również będzie wymagała kilkuminutowego utwardzenia. Widzisz nieestetyczne prześwity? Koniecznie nałóż drugą warstwę. Na koniec pomaluj płytkę topem i ponownie użyj lampy UV. Gdy wyschnie, przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem i wmasuj w nie i w skórki oliwkę. Piękny i naturalnie wyglądający manicure gotowy!