Mechaniczny Timex? Tak! Timex Marlin, nowość od Amerykanów.

[Głosów:8    Średnia:5/5]

Timex na naszym rynku jest znany przede wszystkim z dość obfitej gamy zegarków kwarcowych. Warto jednak pamiętać o dość bogatej historii tej amerykańskiej firmy i tym, że od lat 50 zdołali wyprodukować już przeszło 100 milionów zegarków. Mamy rok 2017 i zaproszenie od Timexa do małej podróży w czasie.

Jedną z najbardziej charakterystycznych i co najważniejsze uwielbianych funkcji większości timexów jest podświetlenie zwane Indiglo. Podświetlenie ma charakterystyczny seledynowy kolor i nie da się go pomylić z żadnym innym rozwiązaniem.

Dzisiaj jednak pragniemy przedstawić Wam wspaniałą i co najważniejsze mechaniczną reedycję zegarka z lat 60, która pojawiła się w sprzedaży. Timex Marlin to bardzo klasyczna forma w stalowej kopercie i z czarnym skórzanym paskiem. Martwi nas jedynie brak jednoznacznej informacji dotyczącej pochodzenia mechanizmu. Cieszymy się jednak z powrotu do klasycznej formuły. Zegarek w chwili obecnej wyceniany jest na około 200 dolarów. Cena niezwykle atrakcyjna jak na zegarek mechaniczny może sugerować pewne kompromisy jakościowe np. gorszej jakości szkiełko.Wierzymy jednak, że Timex utrzyma ten kierunek i tak jak w latach 90 dostarczy nam wkrótce niesamowicie bogatą gamę zegarków tym razem mechanicznych.

fot. timex.com

Przeczytaj również:  Selena Gomez w wiosennej kampanii Coach Kolekcja jest już dostępna!