Jak znaleźć wymarzone obrączki?

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Obrączki to jeden z najważniejszych elementów zaślubin. Wiele par rozpoczyna przygotowania właśnie od ich zakupu. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to symbol małżeństwa. Każda przyszła Para Młoda pragnie, aby ich obrączki były piękne i wyjątkowe. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Rodzaj metalu

Na rynku znajdziemy obrączki wykonane ze złota, platyny, srebra, palladu, czy też tytanu. To, jaki materiał wybierzemy w dużym stopniu będzie warunkowało trwałość produktu. Z założenie obrączki to zakup na całe życie, więc ważne jest to, aby były one wysokiej jakości. Obrączki ze złota o próbie 585 cieszą się największą popularnością. Dużym zainteresowaniem cieszy się również złoto o niższych próbach, czyli np. 375. Znacznie rzadziej wybierane są wyroby ze złota o wysokiej próbie 750 – jest to świetny wybór, o ile nasz budżet jest wystarczający. Złoto występuje w trzech podstawowych kolorach – biel, żółć oraz czerwień. W ostatnich sezonach zdecydowanie królują obrączki w odcieniu białego złota.

Sprawdź: Karkosik.pl – obrączki ślubne

Podczas poszukiwań obrączek powinniśmy unikać tych wykonanych ze srebra, gdyż zwykle ich jakość nie jest zadowalająca. Dla osób, które poszukują produktów o podwyższonej jakości zalec się platynę. Jest ona najdroższym metalem szlachetnym. Tytan to metal, który jest najmniej alergiczny, a zarazem bardzo twardy. Raczej nie wykonuje się z niego całych obrączek, a jedynie detale. Elementy tytanowe w połączeniu ze złotem lub srebrem prezentują się wyjątkowo efektownie. Obrączki z palladu wyróżniają się nieprzeciętnym zabarwieniem, które zyskało wielu zwolenników. Jest to materiał o właściwościach antyalergicznych. Jego dużą zaletą jest również korzystna cena.

Estetyka wykonania

To, jak będą wyglądać obrączki zależy wyłącznie od przyszłych Nowożeńców. W ostatnim czasie na topie jest minimalizm, czyli zwykle bardzo cienkie obrączki, które nie posiadają przesadnych zdobień. Jeśli jednak marzymy o czymś innym, to nie warto rezygnować z upodobań tylko ze względu na modę. Warto również podkreślić, że obrączka kobiety i mężczyzny nie musi być taka sama. Wiele Pań decyduje się na liczne zdobienia, natomiast Panowie wolą proste modele.

Przeczytaj również:  Zegarek – kupuj świadomie i na lata

Obrączki mogą posiadać powierzchnię wykończoną rozmaitymi metodami. Najczęściej jest to piaskowanie, czy też satynowanie. Dzięki temu można uzyskać naprawdę spektakularny efekt, jednak należy pamiętać, że takie obrączki trudniej utrzymać w perfekcyjnym stanie. Są one podatne na zadrapania oraz uszkodzenia, więc należy zdejmować je podczas wykonywania codziennych prac i obowiązków.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o