Manicure hybrydowy – jak zrobić, krok po kroku

jak zrobić paznokcie hybrydoweWiele kobiet ze względu na brak czasu decyduje się na wykonanie manicure hybrydowego samodzielnie w domu. Prawidłowo położona hybryda pozostaje na paznokciach nawet kilka tygodni, co zapewnia niesamowity komfort osobom, które nie mają czasu na malowanie paznokci kilka razy w tygodniu, a chcą cieszyć się pięknym kolorem oraz połyskiem przez dłuższy czas. Jeśli już zdecydujemy się na konkretną markę lakierów, pozostaje jeszcze pytanie, jakie produkty są niezbędne do wykonania manicure hybrydowego.

Obecnie na rynku znajduje się wielu producentów, sprzedawców, którzy oferują nam gotowe zestawy. Warto jednak zastanowić się, czy rzeczywiście cały zestaw jest nam potrzebny i czy nie lepiej skompletować go samodzielnie wybierając te produkty, na których nam zależy, a tym samym nie przepłacić.

Sprawdź aktualne ceny lakierów hybrydowych!

manicure-hybrydowyPotrzebne produkty:

  • bloczek polerski
  • pilnik do paznokci
  • patyczek lub kopytko do odsuwania skórek
  • waciki ( najlepiej bezpyłowe)
  • cleaner ( odtłuszczacz)
  • aceton
  • baza hybrydowa pod lakier kolorowy
  • lakier hybrydowy kolorowy
  • top coat hybrydowy
  • lampa uv/led

Wykonanie manicure hybrydowego krok po kroku

1. Przygotowanie paznokci

Pierwszą bardzo ważną rzeczą, którą należy zrobić to bardzo staranne przygotowanie paznokci. Tylko na dobrze oczyszczonej i gładkiej płytce lakier spełni swoje zadanie. Należy więc opiłować paznokcie do uzyskania odpowiedniego kształtu i delikatnie odsunąć lub wyciąć skórki. Następnie bardzo delikatnie zmatowić płytkę przeznaczonym o tego celu bloczkiem polerskim. Bardzo ważne jest aby nie piłować płytki. Chodzi jedynie o nadanie jej matowej powierzchni, na której lakier lepiej się utrzyma.

 

2. Odtłuszczenie płytki paznokcia

Kolejny krok polega na przemyciu paznokci cleanerem. Zabieg ten sprawi, że paznokcie będą odtłuszczone i pozbawione zanieczyszczeń takich jak drobne kłaczki lub pyłki. Warto do przemywania używać wacików bezpyłowych, które nie pozostawiają na płytce niczego, co mogłoby zagrozić trwałości położonego później lakieru. Przecieramy cleanerem dokładnie każdy paznokieć.

manicure-hybrydowy-krok5-odtluszczanie2

3. Nakładanie bazy

Kiedy nasza płytka jest już starannie przygotowana, przychodzi czas na położenie pierwszej cieniutkiej warstwy. Na pędzelek nabieramy bardzo minimalną ilość bazy, ponieważ zazwyczaj jest ona bardzo rzadka i zbyt duża ilość może doprowadzić do zalania skórek. Bazę nakładamy bardzo dokładnie, ponieważ to ona jest fundamentem dla lakieru kolorowego. Kiedy wszystkie paznokcie zostaną równomiernie pokryte, dłoń umieszczamy w lampie na 2 minuty.

 

4. Nakładanie lakieru kolorowego

Teraz przyszedł czas na lakier w wybranym kolorze. W tym przypadku także ważne jest aby nakładane warstwy nie były zbyt grube. Lepiej nałożyć więcej cienkich warstw, niż doprowadzić do powstania efektu nieestetycznie grubych paznokci. Płytkę paznokcia starannie pokrywamy kolorem uważając aby nie dotknąć skórek. Jeśli zdarzy się, że w którymś miejscu dotkniemy skóry, należy to miejsce oczyścić z lakieru przed utrwaleniem w lampie. Do momentu utrwalenia możemy wykonywać wszelkie poprawki, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Kiedy wszystkie paznokcie są pomalowane, dłoń ponownie umieszczamy w lampie na 2 minuty. Czynność powtarzamy do momentu uzyskania odpowiedniego krycia. Zazwyczaj wystarczają dwie warstwy koloru. Kolejnych warstw nie przemywamy po wyjęciu dłoni z lampy!

manicure-hybrydowy-krok8-nakladanie-koloru

5. Nakładanie lakieru nawierzchniowego – top coat

Ostatnią warstwą lakieru, jaką musimy położyć jest top coat. Utrwali on cały manicure i nada mu połysk przypominający taflę wody. Nakładamy cienką warstwę topu na wszystkie paznokcie. Ważne jest aby zrobić to dokładnie, ponieważ miejsca pominięte nie zostaną zabezpieczone przed ścieraniem i co za tym idzie, manicure nie będzie trwały. Po 2 minutach w lampie nasz top jest utrwalony, a paznokcie gotowe na ostatni krok.

6. Usuwanie warstwy dyspersyjnej

Po utrwaleniu ostatniej warstwy lakieru w lampie, na płytce pozostaje lepka warstwa – jest to warstwa dyspersyjna. Aby się jej pozbyć należy przetrzeć każdy paznokieć wacikiem nasączonym cleanerem. Teraz nasz manicure jest już gotowy, a my nie musimy martwić się, że lakier nie wysechł i za chwilę pojawią się nieestetyczne odgniecenia. Hybryda powinna utrzymać się na paznokciach minimum 2 tygodnie w idealnym stanie nie tracąc połysku.

manicure-hybrydowy-krok10-zmywanie-warstwy-dyspersyjnej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x