Odzież patriotyczna robi furorę! Sprawdź dlaczego!

odziez-patriotycznaNa Zachodzie popularna od dawna, u nas dopiero stawia pierwsze kroki. Moda na odzież patriotyczną w ostatnich latach zyskuje coraz więcej zwolenników. Jeszcze jakiś czas temu kojarzona głównie z wszechobecną amerykańską flagą, dziś cieszy się rosnącą popularnością w naszym polskim wydaniu. Biel i czerwień towarzyszą nam już nie tylko na meczach polskiej reprezentacji – dumni ze swej narodowości Polacy, chcą tę dumę wyrażać jak najczęściej.

dumnyzpochodzenia-odziez-patriotycznaWielbiciele patriotycznej odzieży, zakładają ją chętnie zarówno podczas świąt narodowych, jak i na co dzień. Sklepy proponujące tego rodzaju ubrania, największy napływ klientów obserwują przy okazji obchodów Dnia Niepodległości, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego, rocznicy Powstania Warszawskiego itd. Nie oznacza to jednak, że na co dzień święcą pustkami, wręcz przeciwnie – z dnia na dzień rośnie liczba osób zainteresowanych tego rodzaju odzieżą. Z czego wynika ten wzrost zainteresowania? Cześć osób kieruje się tylko i wyłącznie obowiązującymi trendami, dla wielu jednak ma ona szczególne znaczenie symboliczne – wyrażają w ten sposób swoje przywiązanie do ojczyzny, szacunek dla polskich korzeni. Dla młodych ludzi, którzy z niepokojem obserwują europejską sytuację społeczno-polityczną, taka odzież staje się wyrazem protestu wobec zdarzeń, których są świadkami.

dumnyzpochodzenia-odziez-patriotyczna2Odzież patriotyczna to przede wszystkim bardzo oryginalne, przykuwające uwagę wzornictwo. Do najbardziej popularnych motywów należy oczywiście biało-czerwona flaga i Orzeł Biały. To jednak nie wszystko – producenci chętnie odwołują się do naszych bohaterów narodowych, odznaczeń i kluczowych wydarzeń polskiej historii. Nie brakuje więc ubrań przedstawiających Virtuti Militari, krzyż kawalerski, herb II RP czy odznakę dywizjonu 303,. Uznaniem cieszą się symbole Powstania Warszawskiego, Żołnierzy Wyklętych, a także motywy inspirowane uzbrojeniem polskiej husarii. Zdobią najczęściej koszulki, bluzy, a także pozostałe elementy męskiej garderoby – spodnie, kurtki, a nawet paski czy spinki do mankietów (występujące np. w kształcę kotwicy Polski Walczącej). Pewną nowością są nawiązania do sportu, wolne od polityki (dumnyzpochodzenia.pl).

odziez-patriotyczna-dumnyzpochodzeniaProducenci odzieży patriotycznej podkreślają, że siła ich produktów tkwi nie tylko w wartościach, które niosą ze sobą przedstawiane symbole, ale także w doskonałym wykonaniu ubrań i w najwyższej jakości. Zapewniają ją materiały polskiego pochodzenia i polskie szwalnie, w których projekty są realizowane. To miła odmiana po tanich, produkowanych najczęściej w Chinach, kiepskiej jakości ubraniach z sieciówek. Dzięki temu, że od początku do końca powstają w Polsce, kupując je, wspierasz polską gospodarkę i przedsiębiorczość – spośród firm produkujących odzież patriotyczną, większość stanowią małe biznesy. Tworzone są przez pasjonatów polskiej historii, dla osób o podobnych zamiłowaniach, które chętnie podkreślają swoją narodową tożsamość. Jeśli jesteś jedną z nich, to wysokiej jakości, zjawiskowa odzież patriotyczna powinna znaleźć się w Twojej szafie!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x