Jak usunąć manicure hybrydowy w domu

Zmywanie lakieru hybrydowegoManicure hybrydowy zapewnia nam ogromną wygodę ze względu na swoją trwałość. Specjalny lakier, który utrwalamy w lampie uv/led gwarantuje nam idealny wygląd paznokci nawet przez dwa/trzy tygodnie. Taki manicure ma bardzo wiele plusów. Jest to między innymi piękny połysk, wyeliminowany problem czekania aż lakier wyschnie, czy wyżej wspomniana niesamowita trwałość. Niestety wiąże się to z troszkę większym trudem podczas jego usuwania, ponieważ nie da się go zmyć przy pomocy wacika i zmywacza, jak klasycznego lakieru do paznokci. Wiele osób twierdzi, że manicure hybrydowy niszczy płytkę paznokciową. Warto jednak pamiętać, że do jej uszkodzeń dochodzi najczęściej poprzez niewłaściwe zdejmowanie produktu, nie zaś przez sam lakier hybrydowy.

Prawidłowe usuwanie lakieru hybrydowego wymaga cierpliwości i odrobiny wprawy. Najprostszym sposobem jest użycie wacików, folii aluminiowej oraz acetonu. Możemy także zamiennie użyć zmywacza do paznokci z acetonem lub specjalnego removera do lakieru hybrydowego, który dodatkowo zawiera lanolinę aby mniej wysuszał skórki oraz samą płytkę paznokcia. Folię aluminiową oraz waciki tniemy na kawałki. Następnie należy nasączyć wacik acetonem, przyłożyć go do pomalowanego paznokcia, a następnie zawinąć starannie folią aluminiową tak, aby wacik przylegał do płytki i z niej nie spadał. Dobrze jest, jeśli aceton nie ma zbyt długiego kontaktu z paznokciem. Jest to bardzo silna substancja chemiczna, która wysusza paznokcie oraz skórki. Aby skrócić czas działania acetonu, warto spiłować wierzchnią warstwę lakieru gruboziarnistym pilnikiem ( gradacja 80/100 ) i dopiero wtedy użyć acetonu. Oczywiście spiłowujemy ostrożnie tylko górną warstwę topu ( nie płytkę paznokcia! ). Po upływie kilku minut delikatnie zdejmujemy lakier za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka. Jeśli czujemy, że lakier nie schodzi, można jeszcze na kilka chwil przyłożyć wacik z acetonem. Czas ten może być różny w zależności od zastosowanego lakieru hybrydowego.Ważne jest aby lakier zdejmować delikatnie i w żadnym wypadku nie wolno tego robić na siłę. Jeśli lakier nie schodzi pod wpływem acetonu – nie jest to lakier hybrydowy, a najprawdopodobniej żel w buteleczce z pędzelkiem. Prawdziwy lakier hybrydowy rozpuszcza się w acetonie.

Innym sposobem na pozbycie się hybrydy z paznokci jest jej spiłowanie. Ten zabieg wymaga dużo cierpliwości oraz ogromnego wyczucia. Trzeba bardzo uważać aby razem z lakierem hybrydowym nie spiłować sobie płytki paznokcia. Może to skutkować osłabieniem paznokcia, który stanie się cienki do tego stopnia, że dotknięcie go spowoduje ból. Plusem tej metody jest jednak brak acetonu, który wysusza skórki oraz paznokcie.

Sprawdź aktualne ceny lakierów hybrydowych!

Na usuwanie hybrydy z paznokci musimy poświęcić trochę czasu. Przede wszystkim lakieru nie wolno zrywać. Jest to najczęstrza przyczyna zniszczonych paznokci. Lakier hybrydowy bardzo mocno przylega do płytki. W niektórych miejscach może swobodnie odejść, jednak w innych może zostać zerwany razem z warstwą paznokcia. Takie mechaniczne uszkodzenia spowodują, że kolejny manicure będzie mniej trwały. Z kolei osłabienie płytki może nawet z czasem spowodować uczulenie na lakier hybrydowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x