Warsaw Fashion Week już 16-18 września!

warsaw-fashion-weekW dniach 16-18 września 2016 odbędzie się Warsaw Fashion Week. Jest to pierwsza edycja modowego wydarzenia, które odbędzie się Ptak Warsaw Expo, czyli największym w Europie Środkowo-Wschodniej Centrum Targowo-Kongresowym. WFW towarzyszyć będzie V edycja Międzynarodowych Targi Mody Fast Fashion 2016.

Warsaw Fashion Week to 3 dni i prawie 50 pokazów polskich i zagranicznych projektantów oraz marek odzieżowych. Wśród polskich projektantów dwie swoje kolekcje zaprezentuje Eva Minge – laureatka Oskara Mody oraz wielu innych nagród. Innym wybitnym projektantem biorącym udział w Warsaw Fashion Week będzie Maciej Zień. Wśród pokazów zobaczymy również kolekcję Michała Starosta, uznawanego za jednego z najbardziej wszechstronnych polskich artystów w branży mody.

Warsaw Fashion Week towarzyszyć będą międzynarodowe targi mody Fast Fashion. Celem organizatora jest zbudowanie platformy biznesowej, niezbędnej dla rozwoju polskiego rynku mody. W tym celu zaproszonych zostanie ponad 11 000 kupców i importerów reprezentujących butiki i sieci handlowe z całego świata. Są to kupcy aktywnie współpracujący z Organizatorem i doceniający jakość polskich produktów.

Mamy powody do dumy, to właśnie nasze, polskie firmy szyją ubrania dla najbardziej ekskluzywnych domów mody na świecie. Jeśli ktoś poszukuje najwyższej jakości, to znajdzie ją właśnie w naszych rodzimych firmach. Liczymy na to, że projekt znajdzie uznanie w świecie biznesu modowego w Europie i na świecie, gdyż mamy mocne argumenty w postaci choćby lokalizacji Ptak Warsaw Expo z szybkim dojazdem z lotniska i centrum Warszawy oraz tuż obok węzła autrostadowego – mówi Dawid Ptak, właściciel Ptak Warsaw Expo.

Kolekcje projektantów, którzy wezmą udział z Warsaw Fashion Week zostaną zaprezentowane na międzynarodowych wydarzeniach modowych, takich jak targi w Paryżu, Las Vegas czy Moskwie, w których bierze udział Ptak Moda.

Trzeba pamiętać, że najważniejszymi czynnikami pozwalającymi polskim markom rywalizować z konkurentami z zagranicy są: jakość wytwarzanych wyrobów przy atrakcyjnej cenie oraz ciekawe wzornictwo. Niebagatelną rolę w skutecznym rozwoju ma ich zdolność do pozyskiwania międzynarodowej sieci sprzedaży. Warsaw Fashion Week daje w tym zakresie ogromne możliwości – mówi Karolina Wirowska, dyrektor projektu.

źródło: informacja prasowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x