Okulary z drewna? Tak! Od Woodeeshop.pl!

okulary-drewniane-3Modne okulary to nie tylko ciekawy design, ale również niebanalne materiały. Prezentujemy okulary wykonane z drewna.

Wielu z nas jest zmuszonych nosić okulary, które korygują wadę wzroku oraz pomagają w ochronie wzroku. Współczesne szkła okularów korekcyjnych mogą chronić wzrok na różne sposoby, w zależności od tego, czego potrzebujemy. Najczęściej jest to powłoka antyrefleksowa, przydająca się podczas pracy z komputerem. W zasadzie każda praca biurowa wiąże się z używaniem komputera, więc jeśli ktoś używa szkieł korekcyjnych do czytania, to najlepiej z taka powłoką. Innego rodzaju ochronę dają soczewki polaryzujące, które zmniejszają intensywność światła odbitego od dużych, płaskich powierzchni. Może to być śnieg, asfaltowa droga po deszczu lub wiele innych przypadków. Soczewki polaryzujące poprawiają widzenie, a wzrok mniej się męczy. Jeszcze inny przykład to soczewki fotochromowe, ciemniejące na wolnym powietrzu i chroniące oczy przed nadmiernym promieniowanie, stanowiące również blokadę dla promieniowania ultrafioletowego.

okulary-drewniane-1Okulary to to także element naszej stylizacji, muszą więc być elementem pewnej całości. Tylko wtedy będziemy czuli się dobrze, kiedy będziemy pewni, że okulary pasują do twarzy i do całej stylizacji. Nowa moda, w zasadzie nowość na rynku, to okulary z oprawkami wykonanymi z drewna. Są lekkie, przyjemne w dotyku, doskonale dopasowują się, a jednocześnie są wytrzymałe. Do wyrobu oprawek używane jest drewno pochodzące głównie z Afryki i Ameryki Południowej, ponieważ ma najbardziej interesujące właściwości. Jest kolorowe, naturalnie odporne na warunki zewnętrzne, twarde i dobrze poddaje się obróbce mechanicznej. Struktura drewna sprawia, że nie jest ono wytrzymałe w tym samym stopniu w różnych kierunkach, dlatego jest cięte na deseczki o grubości ok. 2 mm i ponownie krzyżowo łączone. Dzięki temu oprawki okularowe są wytrzymałe, pomimo cienkich przekrojów (więcej informacji na stronie Woodeeshop.pl).

okulary-drewniane-2Drewniane oprawki są projektowane komputerowo i wykonywane są na maszynach sterowanych komputerowo. To jednak tylko zgrubne wykonanie półfabrykatów, które następnie pracowicie są wykończone ręcznie. Precyzyjna obróbka i powłoka z wosku dają znakomity efekt. Oprawki nie są barwione ani lakierowane, dzięki temu naturalna struktura i kolor drewna nadaje im niepowtarzalnego wyglądu. Oprawki drewniane są stosowane w okularach przeciwsłonecznych oraz w okularach korekcyjnych. Na zdjęciach przykłady okularów, a więcej w sklepie producenta.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Drewniane okulary korekcyjne

WOW…po prostu super. Takie okulary do noszenia na co dzień to petarda.
Musze je mieć :))))))

Michal
3 lat temu

To będzie hit w stylizacji, podobnie jak zegarki drewniane 🙂

Last edited 3 lat temu by Michal
2
0
Would love your thoughts, please comment.x