E, F, G… Dla kogo taka wielka miseczka?

biustonoszBrafitterki przekonują – miseczki staników dla kobiet o nazwie E, F czy nawet G wcale niekoniecznie muszą oznaczać bardzo duże piersi. Jak to możliwe, że kobieta, która dotychczas dobrze czuła się w miseczce B albo C, dziś sięga po tą oznaczoną literką F?

Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja jeżeli chodzi o dobieranie staników dla kobiet. Biustonosze w dużych rozmiarach stają się coraz popularniejsze i łatwiej dostępne, można je kupić już nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale także przez Internet (np. w sklepie Nevershy.pl). Braffiterki w sklepach i z ekranów telewizora doradzają, jak najlepiej dobrać stanik i przekonują do „nowych” wymiarów. Skąd jednak wzięła się taka zmiana w dostępności rozmiarów?

Jeszcze kilka lat temu firmy produkujące staniki szyły je w bardzo ograniczonych rozmiarach – najmniejszym obwodem było wówczas 70, a potem obwody zwiększały się o 5 cm. Wśród miseczek królowały B i C, rzadziej zdarzały się D. Prowadziło to do sytuacji, w której szczupłe panie musiały kupować staniki zbyt luźne w obwodzie, żeby piersi dobrze mieściły się w miseczkach. Na szczęście, wraz z pojawieniem się na rynku coraz większej ilości firm bieliźnianych, zwiększyła się konkurencja. Producenci zaczęli zaś walczyć o nowe klientki nie tylko pięknymi fasonami i przystępnymi cenami, ale właśnie stopniem dopasowania.

W efekcie tej rywalizacji na sklepowych półkach pojawiło się kilkadziesiąt nowych rozmiarów: dziś nikogo nie dziwi stanik o obwodzie 65, w połączeniu z dużą miseczką, np. D albo E, u kobiety, która wcześniej nosiła 70B.

Czy naprawdę mam tak duże piersi?

Nie musisz obawiać się dużej litery w rozmiarze stanika. Tak naprawdę litery nie oznaczają wielkości samej piersi, ale różnicę między obwodem pod biustem a w biuście. W praktyce oznacza to, że stanik w rozmiarze 75C ma miseczkę podobną wielkością do biustonosza 65E. Po prostu pani wybierająca drugi stanik ma drobniejszą budowę ciała.

Wybierając biustonosze kieruj się tym, co pokazuje Ci miarka, a nie tym, jakie rozmiary stanika kupowałaś dotychczas. Czasy się zmieniają, przemysł bieliźniany na szczęście też, możesz więc dobrać idealną bieliznę dla siebie. Dobrze przylegający stanik lepiej podtrzymuje piersi i odciąża kręgosłup, ładniej też układa się pod ubraniem. Nie rozciąga się, będziesz więc nosiła go dłużej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x