Mikrodermabrazja diamentowa, czyli skuteczny peeling mechaniczny

peeling-mechanicznyW dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna przywiązywać wagę do wyglądu skóry w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Zdrowa i promienna cera jest przecież oznaką dobrej kondycji oraz często decyduje o tym, jak postrzegają nas inni. Dlatego o skórę warto dbać zarówno w ramach odpowiedniej pielęgnacji domowej, jak i wizyt w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Gładka i jędrna skóra, jednolity koloryt, brak zmarszczek, zaskórników czy też nieestetycznych zmian trądzikowych… Kto z nas nie marzy o takim wyglądzie? Jednakże, poprawa ogólnej kondycji cery wymaga podjęcia pewnych działań. Pierwszym krokiem powinny być oczywiście właściwa dieta oraz pielęgnacja domowa przy użyciu kosmetyków dostosowanych do potrzeb naszej skóry. W dalszej kolejności, warto pomyśleć o odpowiedniej kuracji, np. zabiegach złuszczających. Profesjonalny peeling będzie nie tylko skutecznym, ale także bezpiecznym sposobem na oczyszczenie i wygładzenie cery. Co w tym zakresie mogą dziś zaoferować gabinety kosmetyczne? Dużą popularnością cieszy się m.in. mikrodermabrazja diamentowa.

Podstawowe informacje o mikrodermabrazji

Co kryje się pod nazwą tej kuracji? Mikrodermabrazja to po prostu peeling mechaniczny, który wykonuje się przy zastosowaniu głowicy z mikrokryształkami diamentu. Za sprawą tego, że w trakcie zabiegu można kontrolować intensywność złuszczania skóry, metoda ta wyróżnia się dużą efektywnością oraz jest przyjemna w odczuciach. Co ciekawe, po mikrodermabrazję często sięgają również osoby, których cera nie toleruje innych rodzajów złuszczania, np. peelingów chemicznych.

Kuracja ta, głównie ze względu na mniejsze nasłonecznienie oraz niższe temperatury, jest zazwyczaj przeprowadzana w okresie jesienno-zimowym. Nawet wtedy nie można jednak zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Co za tym idzie, korzystaniu z mikrodermabrazji powinno towarzyszyć stosowanie kremów z filtrem UV.

Sprawdzony sposób na różne niedoskonałości cery

Jakich efektów można się spodziewać po wykonaniu mikrodermabrazji? Rezultaty kuracji są często zauważalne nawet po 1 wizycie w gabinecie, lecz najlepiej skorzystać z serii zabiegów. Pozwoli to na zniwelowanie różnego typu niedoskonałości cery, np. rozszerzonych porów, rozstępów, niewielkich blizn, zaburzeń rogowacenia, nierównomiernego kolorytu czy też drobnych zmarszczek. Liczba spotkań będzie zawsze uzależniona od problemów skórnych, które mają zostać zredukowane – ich rodzaju i intensywności. W praktyce, pełna terapia obejmuje najczęściej od 5 do 10 wizyt w salonie kosmetycznym, w odstępach co 2-4 tygodnie.

Osobną kwestią jest to, że wykonanie mikrodermabrazji diamentowej pobudza fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny oraz zwiększa zdolności ochronne skóry. W związku z tym, metoda ta sprawdza się również w przypadku kuracji regeneracyjnych i odmładzających.

Jak postępować po wykonaniu zabiegu?

Na tle wielu innych peelingów, mikrodermabrazja wyróżnia się niewielką inwazyjnością. Dzięki temu niezwykle rzadko zdarza się, aby zabieg tego typu, jeżeli jest wykonywany przez doświadczonego kosmetologa, wywołał jakiekolwiek powikłania. Równocześnie jednak, korzystanie z mikrodermabrazji diamentowej wymaga przestrzegania różnych zaleceń. Przykładowo: bezpośrednio po wizycie w gabinecie nie powinno się nakładać makijażu. Ponadto, przez następne 24 godziny należy zrezygnować z sauny, siłowni oraz basenu. Innymi słowy, chodzi o unikanie czynności, które mogłyby wywołać podrażnienia skóry.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia kuracji

Niestety, mikrodermabrazja diamentowa nie jest kuracją, z której może skorzystać każdy. Podobnie jak w przypadku wielu innych zabiegów kosmetycznych, istnieją po prostu pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia peelingu tego typu. Wykonanie mikrodermabrazji jest wykluczone w przypadku stwierdzenia: zakażenia wirusowego, bakteryjnego lub grzybiczego, nowotworu, aktywnej postaci trądziku, świeżych blizn, wypukłych znamion, naczyniaków bądź uszkodzeń ciągłości skóry. Ponadto, zabiegu nie przeprowadza się u osób, które posiadają cerę naczyniową, przyjmują leki rozrzedzające krew lub mają skłonności do powstawania bliznowców.

Więcej informacji o mikrodermabrazji diamentowej: http://www.qclinique.pl/zabiegi/mikrodermabrazja-diamentowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x