Body wrapping – sposób na jędrną skórę

body wrappingBody wrapping to zabieg, który ma na celu ujędrnienie i wyszczuplenie wybranych partii ciała. Jest wykonywany przez profesjonalistów w salonach kosmetycznych oraz w ekskluzywnych ośrodkach SPA, ale można go także stosować w domowym zaciszu. Na czym polega i jakie są wynikające z niego korzyści? 

Body wrapping polega na pobudzaniu krążenia krwi oraz limfy. To z kolei powoduje ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry, nawilżenie oraz wygładzenie, a nawet zwalczenie uporczywej skórki pomarańczowej i wyszczuplenie. Zabieg ten jest bardzo popularny i przez wiele kobiet bardzo chwalony. Jak w przypadku każdego większości zabiegów należy go wykonywać cyklicznie, ponieważ tylko wtedy może przynieść spodziewane efekty. Części ciała, które najczęściej poddawane są zabiegowi to uda, łydki, pośladki oraz brzuch, czyli te miejsca, w których najczęściej gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej lub niechciany cellulit.

body-wrapping-2Przed przystąpieniem do zabiegu dobrze jest wykonać peeling – na przykład kawowy (zawarta w kawie kofeina także ma właściwości antycellulitowe). Żeby przygotować go w domu, zalej zmieloną kawę wrzątkiem. Odcedź fusy  i otrzymaną papką wykonaj peeling całego ciała – wzmocni to działanie ujędrniającego rytuału. Aby wykonać body wrapping samodzielnie w domowym zaciszu, potrzebujemy tylko dwóch rzeczy. Jest to ujędrniający lub wyszczuplający balsam do ciała oraz folia spożywcza. Wybrane partie ciała obficie smarujemy balsamem wyszczuplającym, a następnie owijamy je dość mocno folią spożywczą. Pod wpływem ucisku oraz ciepła poprawia się krążenie, a kosmetyk wnika w głębsze warstwy skóry ze zdwojoną siłą. Folię trzymamy na ciele przez 45 minut. W tym czasie udajemy się na chwilę relaksu. Najlepiej położyć się wygodnie z ciepłą herbatą i przykryć kocykiem, tak aby było nam ciepło. Po upływie wyznaczonego czasu zdejmujemy folię i udajemy się pod prysznic aby letnią wodą zmyć nałożony pod nią wcześniej balsam. Teraz pozostaje nam już tylko wtarcie w skórę nawilżającego balsamu. Zabieg najlepiej robić co dwa dni przez długi czas (nawet kilkanaście serii). Dopiero po kilku zabiegach można zauważyć widoczne efekty takie jak poprawa jędrności, nawilżenia, redukcja skórki pomarańczowej, a nawet zmniejszenie obwodu danej partii ciała.

body-wrapping-3Należy pamiętać, że zawsze istnieją przeciwwskazania do wykonywania pewnych zabiegów. Tak samo jest w przypadku body wrappingu. Powinny go unikać osoby, które są po niedawno przebytej operacji, mają wysokie ciśnienie krwi, dolegliwości sercowo – naczyniowe, cierpią na ostre infekcje, żylaki, choroby nerek lub są w ciąży. Jak zwykle ważny jest zdrowy rozsądek, czyli brak jakiejkolwiek przesady. Nie jest dobrym pomysłem pozostawanie w folii przez całą noc, więc nigdy tego nie rób. 45 minut w zupełności wystarczy i jest czasem optymalnym.

Efekty zabiegów są oczywiście kwestią indywidualną u każdej z nas. W dużej mierze zależą od tego, czy w naszym ciele nagromadziła się duża ilość tkanki tłuszczowej, czy jest to jedynie tak zwany cellulit wodny spowodowany nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie. Jeśli tak właśnie jest – efekty powinny pojawić się szybko. Dobrze jest też wspomagać zabiegi zdrową dietą oraz ćwiczeniami fizycznymi. Takie połączenie pozwoli osiągną najbardziej spektakularne efekty. Z całą pewnością warto jednak spróbować body wrappingu chociażby dla poprawienia ogólnego wyglądu skóry oraz nawilżenia – te efekty są gwarantowane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x