Ratunek dla złamanego paznokcia

jadoremanicureZadbane dłonie i długie paznokcie to wizytówka eleganckiej kobiety. Dzisiejsze szybkie tempo życia niestety nie sprzyja zachowaniu ich w dobrym stanie. Panie często decydują się na wykonanie różnych zabiegów pielęgnacyjnych, by zregenerować skórę dłoni i przywrócić odpowiednią twardość i elastyczność płytce paznokcia.

Czasami w wyniku urazów mechanicznych lub naszych indywidualnych zaniedbań dochodzi do nadłamania paznokcia. Co tedy można zrobić? Czy koniecznie trzeba go obciąć, a następnie do jego długości dorównać inne paznokcie? Mam dla Was dobrą informację: nie trzeba!

Rekonstrukcja paznokci

Mieszkanki Krakowa są w doskonałym położeniu. Mogą odwiedzić gabinet kosmetyczny J’adore i skorzystać z ekspresowej rekonstrukcji paznokcia. Innowacyjna metoda kosmetyczna pozwala wzmocnić nadłamany paznokieć lub całkowicie odbudować złamaną płytkę. Dowiedź się więcej o rekonstrukcji paznokci na stronie salonu kosmetycznego J’adore.jadoremanicure3

Przyczyny łamliwości paznokci

W większości przypadków główną przyczyną łamliwości paznokci są urazy mechaniczne lub inne czynniki zewnętrzne. Czasami głównym winowajcą problemu jesteśmy my sami.
Stosowanie chemicznych środków czyszczących bez używania rękawic ochronnych doprowadza do osłabienia płytki paznokcia, która staje się delikatna i krucha. Inną równie często spotykaną przyczyną jest obgryzanie lub częste manipulowanie wokół paznokci, które u osób dorosłych ma najczęściej podłoże stresowe. W obydwu tych przypadkach można wykonać pewien zabieg kosmetyczny, który wzmocni paznokcie, a także zniechęci nas do ewentualnego obgryzania.

Manicure hybrydowy

W profesjonalnych salonach kosmetycznych można wykonać zabieg polegający na nałożeniu na naturalną płytkę paznokcia kilku cienkich warstw lakierów w żelu. W ten sposób nie tylko otrzymujemy trwały, perfekcyjny i pozbawiony najmniejszych skaz manicure, ale również efektywnie wzmacniamy paznokcie. W wielu przypadkach nawet osoby, które maniakalnie obgryzały paznokcie i nie były w stanie w normalnej sytuacji zapuścić ich nawet na tak niewielką długość, by sięgały parę milimetrów poza opuszek palca, po wykonaniu manicure’u hybrydowego uzyskują piękne i długie paznokcie. Idealny, a często również artystyczny manicure jest dla nich doskonałą motywacją do zaprzestania obgryzania paznokci.

Inne przyczyny łamliwości paznokci

Problemy z płytką paznokcia, jak rozdwajanie, łamliwość, łuszczenie się, nadmierna miękkość i kruchość, często powstają z powodów poniekąd zdrowotnych. Głównym czynnikiem jest uboga dieta, która nie dostarcza do organizmu niezbędnych składników odżywczych w odpowiedniej ilości. Najważniejszą witaminą, której może nam brakować, jest witamina B. W niektórych przypadkach za łamliwość paznokci odpowiada również brak wapnia. Co zrobić, by dostarczyć do swojego organizmu wszystkie powyższe składniki, gdy podejrzewamy, że ich nam brakuje? Wystarczy wzbogacić swoją dietę o poniższe produkty spożywcze.jadoremanicure2

● Naturalne źródło witaminy B: orzechy, soczewica, żółtka jaj, wątróbka, kalafior, banany
● Naturalne źródło wapnia: mleko, sery, śmietana, szpinak, szczaw

Dodatkowe sposoby na wzmocnienie paznokci

Wzbogacenie diety o wartościowe produkty spożywcze oraz skorzystanie z zabiegów kosmetycznych wzmacniających paznokcie to dwa najefektywniejsze i najszybsze sposoby na poprawę jakość płytki paznokcia. Dodatkowo warto dbać o odpowiednie nawilżenie skóry dłoni, stosując odżywcze kremy do rąk lub korzystając z nawilżających zabiegów kosmetycznych, jak np. ciepła parafina. Należy również zaprzyjaźnić się z rękawiczkami ochronnym i używać ich zawsze wtedy, gdy nasze dłonie mają kontakt z produktami chemicznymi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x