Keratynowe prostowanie włosów w domu

Keratynowe prostowanie włosów jeszcze niedawno możliwe było tylko w salonach fryzjerskich. Oczywiście był to zabieg bardzo kosztowny. Jednak jak większość zabiegów kosmetycznych jest już dostępny dla każdego i możliwy do zrobienia w domu. W sklepach internetowych pojawiają się coraz to nowsze produkty do keratynowego prostowania włosów. Jeśli jesteś ciekawa, na czym polega ten zabieg i jak go wykonać przeczytaj co napisaliśmy na ten temat.

Keratynowe prostowanie włosów jest dobre praktycznie dla każdego, kto chce odżywić i poprawić wygląd swoich włosów. Przede wszystkim pozytywne efekty zabiegu zauważą osoby, których włosy są matowe, łamliwe, szorstkie i puszące się. Szczególnie teraz – w okresie zimowym większość kobiet boryka się z takimi problemami. Włosy puszą się, sterczą we wszystkie strony pod wpływem wilgoci. Po zabiegu stają się gładkie, proste, zyskują piękny połysk i wyglądają na bardzo odżywione. Wszystko to za sprawą keratyny, która jest podstawowym budulcem włosa. Wypełnia go, odżywia i dociąża, przez co włosy stają się gładkie i proste.

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów i jak wykonać go w domu

Zabieg jest stosunkowo łatwy do wykonania, ale bardzo czasochłonny. Produkty, których potrzebujemy są do kupienia w sklepach internetowych już za około 100 zł. Są to gotowe zestawy zawierające wszystkie potrzebne preparaty. W ich skład wchodzą zazwyczaj 3 lub 4 produkty. Jest to szampon głęboko oczyszczający, keratyna oraz specjalna odżywka. Krok pierwszy to zwilżenie włosów wodą i bardzo dokładne umycie ich dołączonym do zestawu szamponem 2 – 3 razy. Następnie suszymy włosy suszarką, aż całkowicie wyschną. Najlepiej suszyć je niebyt gorącym strumieniem powietrza. Teraz wlewamy do miseczki keratynę i za pomocą pędzla – takiego jak do nakładania farby pokrywamy pasmo po paśmie wszystkie włosy. Nie dotykamy przy tym skóry głowy. Należy zachować odstęp od skóry około 2 cm. Kiedy wszystkie pasma są już dokładnie pokryte, należy odczekać 20-30 minut (w zależności od posiadanego preparatu – według instrukcji), a następnie dokładnie wysuszyć włosy suszarką.

Teraz przyszedł czas na kolejny krok, czyli prostowanie włosów prostownicą. Prostujemy bardzo dokładnie każde cienkie pasmo po 8 – 12 razy. Jet to proces bardzo pracochłonny. Nie można pominąć żadnego kosmyka. Prostownica powinna być nagrzana do 210 – 230 stopni. Po wyprostowaniu włosów należy odczekać 20 – 30 minut i ponownie umyć włosy szamponem oczyszczającym. Następnie osuszamy włosy ręcznikiem – nie używamy suszarki i nakładamy znajdującą się w zestawie. Pokrywamy nią włosy pędzlem uważając, aby nie dotykać skóry głowy. Pozostawiamy preparat na włosach przez 15 minut i spłukujemy go. Teraz pozostaje już tylko wysuszyć włosy.Po wykonanym zabiegu nie należy związywać włosów. Gumka czy spinka może odcisnąć się na włosach i je odkształcić. Pozostaw je rozpuszczone i staraj się nie zakładać ich nawet za ucho. Taką ostrożność należy zachować przez 48 godzin. Aby efekt utrzymywał się jak najdłużej, do pielęgnacji możesz używać tylko delikatnych szamponów – takich, które nie zawierają silikonów, parabenów, alkoholi i soli. Silne detergenty wypłukują keratynę. Efekt powinien utrzymać się około 4-6 miesięcy w zależności od struktury włosa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x