Efekt szronu na paznokciach – słodka zimowa stylizacja

Chociaż pastele na paznokciach dominują wiosną i latem, to mogą być również świetną podstawą do zimowej stylizacji. Jaśniutki róż z Indigo jest doskonałym kolorem na każdą porę roku chociaż pochodzi z letniej kolekcji by Natalia Siwiec. Ten piękny odcień połączyliśmy z lekko czekoladową szarością i pyłkiem syrenki. Pyłek został użyty na dwa sposoby, dzięki czemu otrzymaliśmy dwa różne rezultaty – efekt syrenki oraz efekt szronu.

Dwa wybrane paznokcie – kciuk oraz środkowy zostały pomalowane kolorem szarym z domieszką brązu. Na pozostałych paznokciach znalazł się pastelowy róż. Już samo połączenie różu i szarości prezentuje się bardzo ładnie i pasuje do praktycznie każdej stylizacji. My jednak postanowiliśmy nie poprzestać na dwóch kolorach i dodaliśmy jeszcze odrobinę błysku. Dla urozmaicenia zdobienia został użyty pyłek syrenki. Chociaż ten efekt kojarzy się głównie z latem, można nim ozdobić także zimowy manicure. Tak jak wcześniej zostało wspomniane, pyłek nałożyliśmy na dwa sposoby.

Efekt syrenki

Pierwszy sposób to klasyczny efekt syrenki, który uzyskujemy wcierając pyłek w warstwę dyspersyjną powstałą po utrwaleniu lakieru pod lampą. Pyłek należy wetrzeć bardzo dokładnie, ponieważ tylko wtedy uzyskamy efekt mieniącej się tafli. Niedokładnie wmasowany w płytkę pyłek będzie wyglądał jak drobny brokat. Na koniec pokrywamy paznokieć warstwą lakieru top coat i ponownie utrwalamy pod lampą.

Efekt szronu

Palec serdeczny zdobi efekt szronu lub inaczej efekt cukrowy. Ten sposób aplikowania syreniego pyłku jest idealny na zimę. Paznokieć pokrywa mat, ale mieni się malutkimi drobinami. Efekt bardzo przypomina szron lub cukier. Aby wykonać takie zdobienie, należy najpierw pomalować paznokieć lakierem hybrydowym. W naszym przypadku są to dwie warstwy koloru różowego. Pierwszą z nich utrwalamy pod lampą, a drugą pozostawiamy nieutwardzoną. Mokry lakier obficie posypujemy pyłkiem syrenki (można też użyć efektu szmaragdowego) i dopiero wtedy utrwalamy paznokieć pod lampą. Ważne jest, żeby przed utrwaleniem nie wcierać i nie dociskać pyłku do płytki paznokcia. Po utrwaleniu posypanego paznokcia zdobienie jest gotowe. Efektu szronu nie pokrywamy już topem. Paznokieć musi pozostać szorstki i matowy, ponieważ nałożenie lakieru nabłyszczającego zniszczyłoby cały efekt.

Pyłek do uzyskiwania efektu syrenki warto posiadać wśród swoich ozdób do paznokci. Można go stosować na wiele sposobów oraz na różnych kolorach i za każdym razem uzyskiwać nowe, ciekawe efekty. W taki sam sposób można nakładać także inne efekty, takie jak holo oraz metal manix. One również dają wiele możliwości zdobień. W naszej stylizacji użyliśmy standardowego efektu syrenki, ale Indigo ma w swojej ofercie wiele nowych odcieni syrenek, które również warto wypróbować.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Efekt szronu na paznokciach – słodka zimowa stylizacja […]

0
Would love your thoughts, please comment.x