Jak zorganizować karnawałową imprezę w domu

Rozpoczął się karnawał. Jest to dobra informacja dla wszystkich fanów dobrej zabawy. Karnawał to najgorętszy okres w roku pod względem imprez oraz domówek. Podpowiadamy, jak zorganizować karnawałową zabawę dla przyjaciół i znajomych w domu.

Ustal charakter imprezy

Przed przystąpieniem do organizowania karnawałowej imprezy warto ustalić, jaki ma mieć ona charakter. Zastanów się, czy ma to być impreza tematyczna z jakimś konkretnym motywem przewodnim. Świetnym urozmaiceniem będą na przykład przebrania o tematyce filmowej. Pomyśl także, jak Twoja impreza miałaby wyglądać, czyli czy ma to być szalona taneczna zabawa, czy na przykład impreza z grami planszowymi. Możesz zorganizować turniej planszówek lub kalambury z nagrodami w postaci drobnych upominków dla zwycięzców. Takie zabawy z pewnością sprawią, że impreza nie będzie nudna i gwarantują dużo śmiechu. A może Twoi znajomi lubią śpiewać? Doskonałym pomysłem będzie wówczas zorganizowanie konkursu karaoke.

Zadbaj o karnawałowy wystrój

Organizując karnawałową domówkę warto zadbać o szczegóły, które pomogą Twoim gościom wczuć się w imprezowy klimat. Możesz przystroić mieszkanie balonami i serpentynami. Takie gadżety podkręcą karnawałowy klimat. Pomyśl też o dekoracji stołu. Ładne naczynia oraz serwetki ułożone w ciekawy sposób sprawią że stół będzie wyglądał pięknie. Wspaniały nastrój jak zwykle zapewnią też świeczki i lampiony. Takie drobiazgi sprawiają, że szkło na stole wygląda wspaniale. Piękną ozdobą stołu będą także świeże kwiaty.

Zaplanuj imprezowe menu

Kolejna ważna kwestia, to zaplanowanie menu. Na domowych imprezach organizowanych dla przyjaciół najlepiej sprawdzają się drobne przekąski. Nie chodzi przecież o to, aby imprezę spędzić siedząc przy stole i jedząc. Drobne przysmaki pozwolą Twoim gościom szybko coś przekąsić i wrócić do tańca lub innej zabawy. Planując jedzenie na imprezę pomyśl też o sobie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie menu w formie zimnej, ponieważ unikniesz w ten sposób konieczności przesiadywania w kuchni i ciągłego odgrzewania potraw zamiast bycia z gośćmi. Małe kanapeczki, sałatki i drobne pomysłowe przystawki pięknie wyglądają na stole i wspaniale smakują. Najlepiej przygotować specjalny stolik na którym umieścisz talerzyki oraz jedzenie. Zaoszczędzisz wiele miejsca i unikniesz bałaganu, jeśli na stole, przy którym posadzisz gości będą stały jedynie napoje.

Przygotuj karnawałową playlistę

Podczas każdej imprezy bardzo ważna jest odpowiednia muzyka. Przygotuj imprezową playlistę przed rozpoczęciem zabawy. W ten sposób będziesz mieć gwarancję muzyki, która pasuje do Twojej imprezy. Muzyka z radia lub z telewizora, która leci na bieżąco takiej gwarancji niestety nie daje. Jeśli zdecydujesz się na muzykę z komputera, lepiej nie udostępniaj go uczestnikom imprezy. Może to skutkować sytuacją, że każdy będzie chciał włączyć coś od siebie i tym samym zapanuje muzyczny chaos lub co gorsze, Twoja impreza zmieni się w oglądanie filmików na kanale Youtube i straci cały swój charakter karnawałowej zabawy.

Specjalna karta drinków

Karnawałowa impreza nie może się odbyć bez wystrzałowych, kolorowych napojów. Świetnym pomysłem będzie przygotowanie mini karty drinków, które będziesz serwować podczas zabawy. Zaopatrz się w soki, alkohole oraz owoce, których będziesz potrzebować do ich przyrządzenia. Warto także wcześniej zadbać o odpowiednie ilości lodu do drinków. Pamiętaj o gościach, którzy nie piją alkoholu. Oni także zasługują na urozmaicone napoje. Możesz przygotować dla nich drinki bezalkoholowe lub owocowe koktajle, które będą wyglądały równie pięknie jak te z procentami.

Zadbaj o wspaniałą atmosferę

Podczas każdej domowej imprezy najważniejsza jest wspaniała atmosfera. Zadbaj o to, aby wszyscy Twoi goście czuli się komfortowo. Nawet najbardziej wymyślne dekoracje i pyszności nie sprawią, że zabawa będzie udana bez odpowiednich ludzi. Pamiętaj, że podstawą jest sprawdzone towarzystwo wesołych znajomych, a cała reszta starannych przygotowań to otoczka do tego, żeby impreza była jeszcze bardziej udana.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x