Najczęściej popełniane błędy w makijażu cz.1

Makijaż podkreśla urodę, dodaje pewności siebie i sprawia, że czujemy się piękne. Za pomocą kosmetyków możemy zatuszować mankamenty urody lub podkreślić to, na co chciałybyśmy zwrócić uwagę. Niestety nie zawsze tak jest. Nieprawidłowo wykonany makijaż lub źle dobrane kosmetyki sprawiają, że makeup nas postarza lub sprawia, że twarz wygląda wręcz karykaturalnie. Przeczytaj, czego należy unikać wykonując swój dzienny makijaż. Wpadki, o których dziś piszemy dotyczą makijażu twarzy. Wkrótce zaprezentujemy kolejne makijażowe błędy, w których skupimy się na oczach, ustach oraz brwiach.

Podkład

Zadaniem podkładu jest ujednolicenie, wygładzenie cery, zatuszowanie drobnych niedoskonałości i poprawienie ogólnego wyglądu skóry. Aby tak było, podkład musi być idealnie dobrany i prawidłowo nałożony. Niestety bardzo często tak nie jest. Najczęściej popełnianym błędem w doborze podkładu jest zły wybór odcienia. Często podkład, którego używamy jest za ciemny, za jasny lub zbyt różowy. W konsekwencji powstaje nieestetyczne odcięcie twarzy od reszty ciała, a cera ma nienaturalny kolor. Kolejny błąd to nakładanie podkładu w zbyt dużej ilości. Gruba warstwa kosmetyku często ma zakryć niedoskonałości. Niestety taki zabieg to bardzo zły pomysł. Do kamuflowania wyprysków nie służy podkład tylko korektor. Zbyt duża ilość podkładu podkreśla zmarszczki, oraz paradoksalnie uwidacznia to, co chcieliśmy zakryć. W rezultacie zamiast gładkiej ujednoliconej i świeżo wyglądającej cery powstaje bardzo nieestetyczna maska.

Korektor pod oczy

Korektor, który nakładamy pod oczy ma za zadanie zakrycie cieni, ukrycie zmęczenia oraz rozświetlenie okolicy oczu. Prawidłowo dobrany tego typu produkt ma lekką konsystencję i kolor o ton jaśniejszy od podkładu, którego używamy. Niestety bardzo często do maskowania cieni pod oczami używamy zbyt ciężkich, wysuszających delikatną skórę wokół oczu korektorów. Bardzo często kosmetyk jest też zbyt jasny i aplikowany tylko pod okiem, co powoduje „efekt pandy”. Korektor należy nałożyć też wzdłuż linii nosa i delikatnie rozetrzeć, tak aby nie zrobić sobie białych plam pod oczami. Zbyt ciężki korektor podkreśla zmarszczki i bardzo wysusza skórę, dlatego lepiej jest na co dzień używać lżejszych, rozświetlających wersji tych produktów.

Konturowanie twarzy

Niewłaściwe konturowanie twarzy jest obecnie bardzo widoczne na ulicach. Ten trik makijażowy stał się bardzo modny i zyskał ogromną popularność wśród wielu kobiet. Dobrze wykonane konturowanie może bardzo poprawić proporcje twarzy, zatuszować mankamenty urody i podkreślić jej atuty. Bardzo często jest jednak wykonywane w niewłaściwy sposób. Wiele kobiet maluje na twarzy zbyt wyraźne linie przypominające barwy wojenne lub brudne plamy. Efekt takiego makijażu często powoduje uśmiech na twarzach innych ludzi. Konturując twarz nakładaj niewielką ilość bronzera w chłodnym kolorze. Zawsze dokładnie rozcieraj kosmetyk na twarzy. Zanim zabierzesz się za konturowanie, dowiedz się w którym miejscu nakładać bronzer.

Rozświetlacz

Błędem, który kobiety często popełniają używając rozświetlacza jest nakładanie go w bardzo dużych ilościach. W wyniku takiego działania, na twarzy nie powstaje zdrowo wyglądające rozświetlenie, a świecąca tafla, która wygląda bardzo nienaturalnie i czasami nawet tandetnie. Rozświetlacz używany do makijażu dziennego powinien być nakładany na szczyty kości policzkowych w bardzo niewielkich ilościach. Prawidłowo aplikowany pozwoli osiągnąć wspaniały efekt świeżej i wypoczętej skóry. Powinien być nakładany na gładką skórę, ponieważ w przeciwnym razie uwypukli niedoskonałości cery.

Róż do policzków

Kolejnym makijażowym błędem jest nieprawidłowe użycie różu. Przede wszystkim chodzi tu o zbyt dużą ilość bardzo intensywnego koloru. Dodatkowym problemem jest aplikowanie go w niewłaściwym miejscu na twarzy, czyli zbyt blisko nosa, oczu lub na skroniach. Róż powinien być nakładany na szczytach policzków, które uwypuklają się podczas uśmiechu. Jeśli nałożymy go w innych miejscach na twarzy będzie wyglądał jak różowa plama. Kolejny problem to źle roztarty kosmetyk. Róż powinien wyglądać jak naturalny, delikatny rumieniec, dlatego ważne jest bardzo dokładne rozcieranie go na policzkach.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x