Metoda OMO krok po kroku

OMO, to znana już od jakiegoś czasu metoda mycia włosów, która zyskała dużą popularność wśród urodowych blogerek. W metodzie tej chodzi o zabezpieczenie włosów przed szkodliwymi czynnikami działającymi na nie podczas mycia oraz przed przesuszeniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym polega, koniecznie przeczytaj dalej.

Skrót OMO oznacza: O – odżywka, M – mycie, O – odżywka. Jest to sposób mycia włosów odpowiedni przede wszystkim dla osób, których włosy są zniszczone, suche i łamliwe oraz o wysokiej porowatości. Nałożenie odżywki lub oleju przed myciem ma za zadanie ochronić włosy, nawilżyć je i tym samym sprawić, że będą mniej podatne na łamanie i zniszczenie i wysuszenie.

OMO krok po kroku

Ożywka

Krok pierwszy, to nałożenie odżywki na zwilżone wodą włosy. Możesz użyć także oleju, który należy wcześniej nałożyć na włosy. Jeśli posiadasz w domu jakąś odżywkę, która okazała się nietrafionym zakupem i nie lubisz efektu, jaki pozostawia na włosach, to będzie ona idealnym produktem do kroku pierwszego. Kosmetyk używany na tym etapie nie musi posiadać rewelacyjnych właściwości. Ma jedynie zabezpieczyć włosy przed ostrym działaniem substancji myjących oraz oczyszczających zawartych w szamponie. Odżywkę należy delikatnie wmasować we włosy i nie spłukiwać. W przeciwieństwie do standardowego sposobu używania odżywki, w metodzie omo możemy nałożyć ją także na skórę głowy. Tradycyjnie raczej powinno się tego unikać, szczególnie jeśli włosy szybko się przetłuszczają.

Mycie

Kolejny krok to mycie włosów szamponem. Najlepiej użyć delikatnego szamponu bez SLS, mieszając go wcześniej z odrobiną wody. Należy masującymi ruchami umyć samą skórę głowy, a nie całe włosy. Chodzi o to, żeby oczyścić skórę z nadmiaru sebum i nie przesuszyć końcówek włosów. Takie mycie powoduje znacznie mniejszą podatność kosmetyków na zniszczenie. Powstałą przy myciu pianę zmywamy wodą. Teraz nasze włosy są gotowe na trzeci krok.

Odżywka

Ostatnim etapem jest nałożenie na włosy nawilżającej odżywki lub maski. Może to być ten sam produkt, którego użyłaś w kroku pierwszym lub wybrana przez Ciebie odżywka. Najlepiej użyć w tym celu dobrego kosmetyku, który wcześniej już sprawdził się na Twoich włosach. Pozostaw odżywkę na włosach tak długo, jak zaleca jej producent. Następnie spłucz chłodną wodą, aby zamknąć łuski włosa. Pozostaw włosy do wyschnięcia lub jeśli musisz – wysusz, najlepiej bez udziału gorącego powietrza, które niszczy i przesusza włosy.


Metoda OMO jest znana już od kilku lat i przez wiele kobiet bardzo zachwalana. Włosy są mięciutkie, lśniące i nawilżone. Minusem jest jedynie większe zużycie produktów pielęgnacyjnych jakimi są odzywki i czas, którego trzeba w tym wypadku poświęcić zdecydowanie więcej niż tradycyjnie, używając szamponu oraz odzywki. Mimo wszystko warto spróbować i poprawić kondycję swoich włosów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x