Wywiad z twórcami marki Scoreccione

Scoreccione to polski producent wysokiej jakości biżuterii dla mężczyzn.  Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie, co czyni je niepowtarzalnymi i oryginalnymi. Istnieje również możliwość indywidualnego dopasowania wzoru do preferencji klienta. Scoreccione tworzy biżuterię dedykowaną specjalnie dla mężczyzn i z myślą o mężczyznach. Specjalnie dla naszych czytelników przeprowadziliśmy wywiad z twórcami marki.

Skąd pomysł na tworzenie biżuterii dedykowanej dla mężczyzn?

Anna jest głową marki SCORECCIONE i projektantem wszystkich modeli w obecnych i przyszłych kolekcjach. Jako artysta czuje się znacznie lepiej w męskim świecie, dobrze wyczuwa trendy w męskiej modzie, rozumie ten styl i męskie poczucie estetyki. Surowe kształty i proste formy to jej żywioł, a te z kolei świetnie wyrażają męski charakter. Poza tym mężczyzna to świadomy Klient, zdecydowany, szybko podejmuje decyzje i wie czego oczekuje.

Klientami są głównie Panowie, czy raczej Panie kupujące produkty dla swoich ukochanych?

Zdecydowanie mężczyźni. To ponad 80% naszych klientów. U nas Panowie czują się swobodnie i komfortowo, bo nasze Atelier zostało stworzone specjalnie dla nich. W czasie wizyty u nas mogą napić się kawy lub whisky, porozmawiać o trendach w męskiej modzie, uzyskać fachowe porady modowe i zamówić projekty na indywidualne zamówienie. Mogą jednocześnie podglądać cały proces powstawania biżuterii, bowiem w Atelier znajduje się także otwarta pracownia. To wszystko sprawia, że szybko się tutaj odnajdują i wychodzą ze sklepu zadowoleni, wracając na kolejne zakupy. Dla nas relacja z Klientem jest bardzo ważna i dajemy temu priorytet.

Skąd czerpiecie inspiracje?

Cały świat jest wielką inspiracją, jeżeli wiesz jak go oglądać. To są motywy kulturowe, filmowe, dzieła znanych artystów i rysowników, budynki, zwierzęta itp. Każdy zaprojektowany przez Anię motyw powtarzający się w określonych kolekcjach niesie za sobą przesłanie, męskie emocje i sposób ich wyrażania, nadając im wyrazisty charakter. W końcu także mężczyzna jest inspiracją samą w sobie. Biżuteria ma podkreślać jego najlepsze cechy i dawać poczucie spełnienia się w roli, którą każdy nasz klient obrał sobie w życiu indywidualnie.

Jaką biżuterię najczęściej wybierają mężczyźni?

Nie ma jednego określonego motywu. Przekrój kulturowy, społeczny, wiekowy i materialny naszych Klientów jest bardzo szeroki. Każdy znajduje coś dla siebie. Najważniejsze, by czuł się w naszej biżuterii komfortowo. Mężczyźni, którzy szczególnie chcą wyrazić swoją osobowość i własne JA, korzystają z opcji indywidualnych zamówień. Tutaj nie ma już żadnych ograniczeń, a uwierz nam – polscy faceci mają naprawdę ciekawe i inspirujące pomysły na biżuterię.

Czy myśleliście o stworzeniu linii specjalnie dla kobiet?

Damska biżuteria była początkiem naszej przygody. Świadomie wybraliśmy nowy kierunek z powodów o jakich już wspomnieliśmy w poprzednich pytaniach. Warto jednak dodać, że mamy Klientki, których gust także jest bardziej surowy i chętnie sięgają po męskie wzory, choć często nieco przerobione pod ich – nazwijmy to kobiece – oczekiwania. Marka SCORECCIONE dedykowana jest stricte dla mężczyzn i jako taka jest pozycjonowana.

W jakim kierunku będzie rozwijał się segment biżuterii męskiej?

Obecnie rynek męskiej biżuterii modowej szybko rośnie i tym samym wzrasta też zapotrzebowanie na nowe wzory. Trudno jednak jeszcze przewidzieć trendy, bowiem to tak naprawdę początek. Sami je po trochu kreujemy, ciągle wypuszczając nowe wzory i testując na męskiej klienteli, co się podoba i co budzi szczególne zainteresowanie. Najważniejsze obecnie dla marki SCORECCIONE jest budowanie świadomości facetów, że biżuteria modowa to nie rewir zarezerwowany tylko dla pań, to świetny sposób wyrażenia siebie i swojej osobowości oraz podkreślenia męskich aspektów ich wizerunku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x