Prezent dla trzylatka – co kupić

Trzeci rok życia dziecka, to okres jego bardzo intensywnego rozwoju. Maluch zyskuje coraz więcej umiejętności zarówno motorycznych jak i umysłowych oaz językowych. Chcąc kupić prezent dla trzylatka często stajemy przed problemem, jaka zabawka będzie odpowiednia dla jego wieku. Przede wszystkim ważne jest, aby wybrany przedmiot wspierał rozwój oraz pobudzał wyobraźnię dziecka, ale jednocześnie był dla niego atrakcyjny i gwarantował wspaniałą zabawę. Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla trzylatka, to koniecznie sprawdź, jakie są nasze propozycje.

Książeczki

Korzyści płynące z czytania dzieciom książek są z pewnością wszystkim dobrze znane. Książeczki dla trzylatka należy oczywiście dostosować do jego wieku. Powinny być raczej krótkie i zawierać dużo ilustracji. Najlepsze są rymowane wierszyki lub wierszowane historyjki. Dzieci uwielbiają słuchać czytanych im książek i oglądać kolorowe obrazki w nich zawarte. Książki kształtują wyobraźnie i wzbogacają słownictwo, przez co są bardzo wartościowe pod względem rozwoju językowego dziecka. Dodatkowo pozwalają ćwiczyć koncentrację uwagi i uspokajają malucha.

Klocki, puzzle, układanki

Wszelkiego rodzaju elementy do układania, to świetny pomysł na prezent dla trzylatka. Mogą to być na przykład drewniane klocki do tworzenia niezliczonej ilości budowli. Są bezpieczne da dziecka i bez problemu można je umyć. Doskonałą zabawę dla malucha gwarantują także drewniane układanki oraz puzzle składające się z niewielkiej ilości elementów. Dziecko podczas zabawy będzie ćwiczyło percepcję oraz koordynację ruchową. Dodatkowo maluch uczy się też nazywania kolorów oraz określania kształtów.


Masa plastyczna

Do ulubionych czynności wielu dzieci należną niewątpliwie zabawy z różnego rodzaju masami plastycznymi. Dzieci uwielbiają je ugniatać, mieszać ze sobą kolory oraz tworzyć zwierzątka lub ludziki. Świetne do tego typu zabaw są ciastoliny. Są to gotowe, nietoksyczne i bezpieczne dla dzieci masy plastyczne dające ogromną dawkę dobrej zabawy maluchom. Oprócz pojemniczków z kolorową masą możesz kupić także gotowe tematyczne zestawy, takie jak na przykład cukiernia, lodziarnia, restauracja fast food i wiele innych. Jest też możliwość dokupienia osobno różnego rodzaju wyciskarek i foremek. Zabawa masą plastyczną rozwija wyobraźnie, umiejętności manualne, wpływa na rozwój obu półkul mózgowych. Taka zabawka wpływa korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka i daje mu wiele radości.

Zabawki pozwalające odgrywać role

Kolejna grupa zabawek atrakcyjnych dla trzylatka, to różnego rodzaju zestawy przedmiotów, dzięki którym dziecko może odgrywać pewne role. Zestaw pluszowych lub plastikowych warzyw, owoców lub innych przedmiotów pozwoli trzylatkowi na kreatywną zabawę. Dzieci kochają naśladować dorosłych podczas zabaw w sklep, w lekarza czy w dom. Do takich aktywności doskonale nadadzą się stworzone do tego zabawki, takie jak sklepowa kasa, zestaw do zabawy w lekarza, mini kuchenka lub pralka. Takie zabawki pozwalają dziecku na odgrywanie ról, przez co uczą się wchodzenia w relacje społeczne oraz współdziałania z innymi dziećmi. Tego typu zabawy rozwijają wyobraźnie poprzez wymyślanie przez dziecko scenariuszy zabaw i odgrywanie ich.

Fot. janod.pl

Fot. janod.pl

Fot. janod.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika Fiszer
7 lat temu

Świetne inspiracje. Moim zdaniem dużo fajnych rzeczy dla dzieci można kupić na popaopa.pl . Nie tylko zabawki, ale też dużo innych dziecięcych gadżetów.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x