Zabawki edukacyjne dla dzieci – top 7

Sklepy dziecięce przepełnione są różnego rodzaju zabawkami. Chcąc kupić atrakcyjną rzecz dla swojego malucha musimy przedrzeć się przez gąszcz lepszych i gorszych artykułów. Niestety w sklepach napotkamy masę rzeczy kompletnie bezwartościowych, które nie dość, że nie przyczynią się do rozwoju dziecka, to bardzo szybko wylądują w kącie. Wybierając zabawkę warto przemyśleć jej walory edukacyjne. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź nasze top 7 zabawek edukacyjnych, które bawią oraz uczą.

Dobra zabawka to taka, która podoba się dziecku, a zabawa nią uczy i rozwija. Już nawet bardzo małe dziecko bawiąc się zdobywa umiejętności i kształtuje swoją sferę poznawczą. Chyba każdy rodzić zgodzi się, że warto o to zadbać już od pierwszych miesięcy życia. Jeśli chodzi o starsze dzieci, to niestety sprawa jest o tyle utrudniona, że wśród zabawek także panuje określona moda. Nie zawsze jest to moda na mądre zabawki, a najczęściej są one mało wartościowe. Oczywiście i takie zabawki są dziecku potrzebne. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup kolejnej modnej i niekoniecznie wartościowej rzeczy zastanów się czy wniesie ona coś do rozwoju Twojego malucha.

Top 7 zabawek edukacyjnych

Mata edukacyjna EXPLORE & MORE AMAZING ARCH

To pierwszy z naszych typów przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Mata jest bardzo ładna i kolorowa, przez co przyciąga wzrok maluszka i zachęca do zabawy. To co wyróżnia ją spośród innych tego typu przedmiotów, to interaktywność. Dzięki niej dziecko rozwija zmysły. Poprzez różnego rodzaju bodźce rozwija się układ nerwowy malucha, co jest niezwykle ważne. Mata jest mięciutka i bardzo miła, a do tego kryje w sobie wiele niespodzianek które dziecko odkrywa za pomocą dotyku. To sprawia, że dzieci chętnie się na niej bawią. Zabawa może odbywać się na stojąco, na siedząco oraz na brzuszku. Mata działa na baterie i zawiera aż 20 wariantów zabawy stymulujących manualne i motoryczne umiejętności dziecka. Wyposażona jest w pałąk, który można przepinać w zależności od pozycji dziecka. Znajduje się na nim miejsce na smartfon, który możemy bezpiecznie zamocować i nagrywać filmy z udziałem dziecka podczas zabawy oraz robić zdjęcia.

Sorter kształtów – kolory Janod

Sortery kształtów nie są żadną nowością. Od lat towarzyszą dzieciom w poznawaniu kształtów oraz kolorów. Rozwijają funkcje poznawcze, ćwiczą zręczność manualną, uczą kojarzenia kształtów oraz kolorów. Sorter francuskiej firmy Jonad wykonany jest z drewna i pomalowany farbami na bazie wody, co sprawia, że jest bardzo estetyczny i bezpieczny dla dziecka. Dzieci uwielbiają zabawy polegające na przekładaniu i dopasowywaniu elementów, dlatego sorter ten jest gwarancja świetnej zabawy mającej także walory edukacyjne.

Piramida klocków ze zwierzętami Janod

Piramida składa się z 10 klocków różnej wielkości wykonanych z twardego kartony. Klocki można wkładać jeden w drugi oraz budować z nich wierze i inne konstrukcje. Na ściankach znajdują się kolorowe ilustracje sympatycznych zwierzątek oraz cyfry. Dzięki nim dzieci poznają rodziny zwierząt oraz uczą się cyferek. Klocki mogą służyć jako pudełka do przechowywania zabawek. Warto je posiadać ze względu na mnogość zastosowań oraz estetykę wykonania.

Edukacyjny drewniany zegar Sowa Janod

Ten zegar nie tylko uroczo wygląda, ale posiada też walory edukacyjne. To świetna zabawka dla młodszych oraz starszych dzieci. Maluchy, które jeszcze nie potrafią rozpoznawać godzin na zegarku, mogą uczyć się rozpoznawać poszczególne pory dnia, czyli rano, południe i wieczór. Ustawiając wskazówki dajemy dziecku sygnał o tym co robimy o danej porze. Sygnalizujemy w ten sposób dziecku porę na zabawę, jedzenie, spacer czy kąpiel. Poprzez regularność wykonywanych czynności dziecko zyskuje poczucie bezpieczeństwa i wie, że na określone czynności codziennego dnia przychodzi odpowiedni czas. Starsze dzieci mogą uczyć się rozpoznawania godzin na zegarze. Sówka jest dwustronna. Z jednej strony znajdują się kolorowe godziny oraz wskazówki, a na drugiej miejsce na rysowanie godzin kredą. Oczy sowy otwieraj się i zamykają sygnalizując w ten sposób dzień i noc. Zabawka wykonana jest z drewna i poza walorami edukacyjnymi kusi także wspaniałym wyglądem i świetnym wykonaniem.

Naklejka ścienna – mapa świata z magnesami

Taka naklejka ścienna pięknie zdobi pokój dziecka pełniąc jednocześnie funkcję edukacyjną. Dziecko już od pierwszych lat życia zaznajamia się z mapą świata, poznaje kontynenty i zwierzęta na nich żyjące. W zestawie wraz z naklejana mapą otrzymujemy 101 magnesów zwierząt, które dziecko może umieszczać na odpowiednim kontynencie. W ten sposób dziecko nie tylko uczy się rozmieszczenia kontynentów na mapie świata, ale także dowiaduje się jaki panuje na nich klimat i które zwierzęta je zamieszkują. Poza tym dzieci uwielbiają tego typu ukladanki i zabawę magnesami.

Gry edukacyjne Trefl

Gry edukacyjne to świetna zabawa na wiele godzin. W sklepach można znaleźć ich całe mnóstwo. Podczas zabawy dziecko uczy się nowych rzeczy, zdobywa ciekawe informacje i kształtuje zainteresowania. Wśród różnego rodzaju edukacyjnych gier znajdziemy takie, które uczą liter, układania z nich wyrazów, bogacą słownictwo z określonych dziedzin, takich jak na przykład język polski, przyroda, matematyka, geografia, język angielski. Budują wiedzę na temat znaków drogowych, odpowiedniego zachowania się przechodząc przez jezdnię oraz wiele innych. Grając w gry edukacyjne dziecko zdobywa nie tylko informacje dotyczące otaczającego je świata, ale także ćwiczy koncentrację, rozwija pamięć oraz zdolności komunikacyjne.

Gra rodzinna Pytaki

To gra edukacyjna całkiem inna niż wszystkie. Edukacja i rozwój dziecka, to nie tylko zdobywanie i pogłębianie wiedzy w zakresie poszczególnych dziedzin naukowych. Edukacja to także zdobywania umiejętności komunikowania się z drugi człowiekiem, słuchania i wyrażania swoich odczuć, a także opinii. Takich właśnie umiejętności uczy gra Pytaki. Jest przeznaczona dla całej rodziny, ale możliwa jest gra z uczestnictwem tylko dwóch osób. Gra polega na zadawaniu sobie wzajemnie pytań i zadań oraz dawaniu odpowiedzi. Rozwijamy w ten sposób umiejętności komunikacyjne, cierpliwość oraz świadomość emocjonalną i empatię dziecka. Dodatkowo pogłębiamy więź z dzieckiem i lepiej się wzajemnie poznajemy.

Materiały udostępnione dzięki sklepowi z zabawkami popaopa.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x