Nowoczesny niezbędnik sprzętowy – co wybrać do swojej kuchni?

Może kiedyś – oby jak najpóźniej – nadejdą czasy, gdy sztuka amatorskiego gotowania zaniknie niemal całkowicie, ze względu na szybkość życia i coraz większe przyzwyczajenie do posiłków „na dowóz” lub jedzonych w restauracjach. Wizja ta jest jednak tak ponura, że wolimy nie myśleć, jakie mechanizmy i zmiany w mentalności musiały by jej towarzyszyć, aby przestrzeń kuchenna w domu ograniczała się jedynie do robienia sobie kanapek lub przechowywania gotowych produktów opatrzonych znakiem otwórz i zjedz.

Dziś jednak temat aranżacji kuchni i uczynienia z niej funkcjonalnej i komfortowej przestrzeni wciąż leży nam na sercu, a sztuka gotowania wręcz rozkwita. Nowoczesność wręcz zabiega o to, by jej rozwiązania – również sprzętowe – znalazły się w naszych domach i mieszkaniach. Nie ważne więc, czy twoja kuchnia należy do tych małych, czy do tych przestronnych, o których marzy każdy amator gotowania. Wybór odpowiednich urządzeń może zdecydować o tym, czy projekt da ci poczucie satysfakcji, czy też pozostawi z niedosytem.

Zmywarka

Jeśli istniało by piekło, to na pewno jedną z wiecznych tortur było by w nim ręczne zmywanie po niekończącej się uczcie z masą przypalonych garnków i śliskich od tłuszczu talerzy i innych naczyń. Współczesna oferta AGD pozwala nam jednak na zakup zmywarki. Nie każdy jednak się na nią decyduje, gdyż podobno nie pasuje do wszystkich aranżacji. Jest to oczywiście opinia wyssana z palca, a prawda w takich przypadkach może okazać się o wiele bardziej przyziemna – brak funduszy lub trudność z podłączeniem tego typu urządzenia przez niedbale zaprojektowaną instalację wodnokanalizacyjną. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem możemy zyskać mechanicznego pomocnika, który zaoszczędzi nasz czas i pieniądze, zużywając o wiele mniej wody niż ma to miejsce przy ręcznym zmywaniu

Okap

Zapach w kuchni wiele mówi o kucharzu, który w niej gotuje. Jakość powietrza ważna jest również dla naszego samopoczucia, gdyż to często właśnie w niej spożywamy posiłki, które z kolei odbieramy wszystkimi zmysłami. Okap to urządzenie relatywnie tanie, które może pomóc nam w stworzeniu odpowiedniej oprawy i zlikwidowaniu nieprzyjemnych zapachów, np. smażenia na głębokim tłuszczu. Gdy go włączymy podczas gotowania, wszelkie opary zostaną wciągnięte i przefiltrowane. Na dodatkową pochwałę zasługuje tu również różnorodny design tego typu asortymentu – okapy można dziś nabyć zarówno dla walorów funkcjonalnych, jak i dekoracyjnych.

Kuchenka mikrofalowa

Szybko podgrzany posiłek to od czasu do czasu spore udogodnienie dla każdego amatora gotowania. Wystarczy cięższy dzień, aby przeszła nam ochota na kreatywne szaleństwo w kuchni, a smakowite pozostałości po wczorajszym obiedzie, znów obudziły nasz apetyt. Najprościej i najszybciej jest je podgrzać w kuchence mikrofalowej. Dzięki temu sprzętowi o wiele szybciej rozmrozimy także produkty spożywcze, czy nawet zrobimy czekoladę na gorąco lub „babeczki z kubeczka”. Fakt, że nie jest ona zbyt duża dodatkowo wpłynie na dyskretna elegancję, którą oczekuje się od tego typu sprzętów, by można je było komfortowo wykorzystać, ale nie koniecznie eksponować jako najważniejszy element wyposażenia.

Ekspres do kawy i/lub czajnik elektryczny

Napoje na ciepło zalewane wodą, to element każdego życia rodzinnego. Gdy przychodzi przeziębienie, zima lub ochota na coś gorącego, nie chcemy zbyt długo czekać na przyjemność z wypicia herbaty, kawy, czy gorącej czekolady. Czajnik elektryczny to prawdziwe minimum jeśli chodzi również o niezapowiedziane wizyty gości. Jeśli zaś nie możemy obyć się bez kawy, to odpowiedni ekspres również może nam wiele ułatwić. Dla amatorów z małą ilością czasu przygotowano tu modele na kapsułki – klik i fantazyjne latte gotowe – a dla bardziej wybrednych kosztujące tyle co nowy laptop ekspresy ciśnieniowe. Różne kształty i rozmiary pomogą nam natomiast w obu tych przypadkach znaleźć produkt dostosowany do stylistyki, jaką zaplanowaliśmy dla swojej kuchni.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Blog.KuchniePinio.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x