Dobieramy okulary do kształtu twarzy!

Dobrze dobrane okulary to prawdziwa ozdoba i idealny sposób, by wyeksponować atuty twarzy oraz ukryć jej niedoskonałości. Sprawdźmy, czym się kierować przy ich zakupie i, przede wszystkim, jak dobrać oprawki okularów do kształtu twarzy.

Zakup okularów to wydatek, który zazwyczaj ponosimy raz na kilka lat. By przekonać się, jaki model będzie pasował do naszej twarzy, warto sprawdzić, jaki typ urody sami reprezentujemy. Oczywiście okulary powinny przede wszystkim podobać się przyszłemu właścicielowi. Jednak jest sprawą bezdyskusyjną, że, podobnie jak w przypadku ubrań, określone kształty będą nam pasowały mniej lub bardziej.

Jeśli mamy oprawki, w których dobrze się czujemy i wyglądamy, to najprościej jest kupić okulary o podobnym kształcie. Do optyka warto też udać się we fryzurze i makijażu, które nosimy na co dzień. Tak przygotowani, łatwiej sprawdzimy, jakie okulary pasują nam do twarzy – wyjaśnia Rafał Alexandrowicz ze sklepu 1242.

Wybór jest ogromy, podobnie jak mnogość gustów i upodobań. To oznacza, że noszenie okularów nie musi być już przykrym obowiązkiem i naprawdę każdy może w nich wyglądać atrakcyjnie. A zatem przejdźmy do najważniejszej kwestii. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam dobrać właściwy model okularów.

Okulary do twarzy okrągłej

Twarz okrągła będzie dobrze wyglądała w okularach, które optycznie ją wydłużą. Mogą to być cienkie oprawy prostokątne w ciemnych kolorach. Godne polecenia są grubsze u góry okulary bezramkowe lub półramkowe. Dobrym rozwiązaniem będą również oprawki asymetryczne, które zwężają się od góry do dołu.

Okulary do twarzy trójkątnej, prostokątnej i kwadratowej

Twarz trójkątna to idealny kształt dla oprawek w kształcie tzw. kocich oczu. By wyrównać proporcje warto wybierać również okrągłe lub owalne okulary. Twarz o trójkątnym kształcie dobrze prezentuje się również w oprawkach z ciemniejszą górną częścią. Z kolei twarz prostokątna złagodnieje w oprawkach owalnych lub okrągłych. Podobne zalecenia dotyczą twarzy o kształcie kwadratowym.

Okulary do twarzy owalnej

Właściciele owalnej twarzy są prawdziwymi szczęściarzami, bo pasuje im prawie każdy typ oprawek. Jednak i tutaj warto zawsze sprawdzić, jakie wrażenie wywołuje twarz w danych okularach. Określone kształty i kolory mogą jej nadać bardziej zdecydowanego (oprawy prostokątne) lub delikatnego charakteru (oprawki okrągłe lub owalne) – dodaje nasz ekspert.

Równie istotny jak kształt oprawek, jest ich kolor. Powinien pasować do barwy oczu i włosów. Brunetkom do twarzy będzie w oprawkach czarnych, czerwonych, srebrnych czy szafirowych. Dla blondynek świetne będą kolory złota, pastele. Z kolei osoby o rudych włosach powinny szukać swoich idealnych oprawek wśród modeli w kolorze miedzi i złota.

Warto niekiedy pokusić się o odejście od utartych przyzwyczajeń: wybrać nietypowy kolor, awangardowy kształt czy bardziej ozdobny model oprawek. Dzięki temu mamy szansę w subtelny sposób zaprezentować swój styl. Nowe oprawki na wiosnę, kiedy mamy ochotę coś zmienić, to również świetny sposób, by podkreślić swoją urodę, rozświetlić twarz i odjąć sobie lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x