Efekt holo na paznokciach – tysiące kolorów w małym słoiczku

Pyłki do paznokci cieszą się ogromną popularnością wśród miłośniczek pięknego manicure. Z pewnością nie można im odmówić uroku. Dziś skupimy swoją uwagę na przepięknie mieniących się pyłkach holograficznych. Te migoczące, drobno zmielone pyłki są prostym sposobem, aby nieco urozmaicić swój manicure. Przeczytaj jak je aplikować na paznokcie, żeby wyglądały naprawdę pięknie.

Pyłki holograficzne początkowo były dostępne przeważnie w odcieniach srebra i złota. Obecnie mamy do dyspozycji ogromny wybór najróżniejszych odcieni. Srebro, złoto, róże, turkusy, fiolety. Ciągle pojawiają się nowości, które kuszą tysiącem iskrzących się drobinek. Większość producentów lakierów hybrydowych posiada je w swojej ofercie. Produkty te różnią się między sobą nie tylko kolorami, ale także poziomem zmielenia. Niektóre mają konsystencję niemalże pudru i to właśnie one wyglądają na paznokciach najefektowniej, tworząc gładką odblaskową taflę wielu kolorów. Wiele pyłków dostępnych na rynku nie daje spektakularnych efektów właśnie z powodu słabego zmielenia produktu. To dlatego pyłki oferowane przez niektóre, najczęściej mniej znane firmy bardziej przypominają brokat. Aby osiągnąć efekt mieniącej się holograficznej tafli, szukaj pyłków drobno zmielonych.

Jak nakładać pyłek na lakier hybrydowy

Pyłki holo najpiękniej wyglądają, kiedy wetrzemy je bardzo dokładnie w warstwę dyspersyjną lakieru hybrydowego. Jest to lepka warstwa, która zostaje na płytce paznokcia po utrwaleniu lakieru pod lampą. To właśnie jej lepkość powoduje, że drobno zmielony pyłek przylega do płytki równomiernie na całej powierzchni. Tak samo jak podczas aplikacji efektu syrenki, tak wprzypadku pyłku holo, ważne jest staranne wtarcie go w płytkę. Najlepiej robić to pacynką lub po prostu palcem, wykonując koliste ruchy. Konieczne jest bardzo dokładne pokrycie paznokcia warstwą pyłku także tuż przy skórkach. Jeśli podczas tej czynności pyłek znajdzie się dookoła paznokcia, wystarczy delikatnie omieść go bardzo delikatnym pędzelkiem. Po wtarciu pyłek powinien gładko przylegać do paznokcia. Dopiero wtedy pokrywamy całość topem hybrydowym pamiętając o odpowiednim zabezpieczeniu wolnego brzegu i ponownie utrwalamy całość pod lampą. Aby efekt dłużej się utrzymał, pomaluj dwie warstwy topu. Zabezpieczysz w ten sposób pyłek przed wytarciem się szczególnie na końcówce paznokcia.

Jak zrobić efekt szronu na paznokciach za pomocą pyłku holo

Pyłki holo wyglądają wspaniale nie tylko wtarte w warstwę dyspersyjną. Innym sposobem jest nakładanie ich na mokro, co pozwala uzyskać przepiękny efekt szronu na paznokciach. Jest to bardzo proste i wymaga jeszcze mniej wprawy niż klasyczny sposób aplikacji pyłku. Wystarczy pomalować paznokcie wybranym lakierem hybrydowym i tuż przed utrwaleniem koloru w lampie posypać mokry lakier pyłkiem holo. Tak przygotowane paznokcie utrwalamy w lampie, a po utrwaleniu nie nakładamy już żadnego topu. Minusem jest to, że jasne kolory mogą się szybko brudzić a płytka paznokcia będzie szorstka w dotyku przez brak wierzchniej warstwy lakieru top coat. Efekt jest natomiast piękny, dlatego warto spróbować także takiego sposobu.

Jak zrobić wzorki na paznokciach pyłkiem holograficznym

Za pomocą pyłku można wykonać też inne efektowne zdobienia. Holograficzne paski, kropki, różyczki – to tylko kilka przykładów zdobień możliwych do wykonania za pomocą pyłków. Wystarczy, że wykonasz standardowy manicure hybrydowy i przetrzes wszystkie paznokcie clenerem. Następnie za pomocą kolorowego lakieru lub nabłyszczającego topu namaluj wybrany wzorek. Utrwal namalowany wzór pod lampą, a następnie wetrzyj w płytkę paznokcia pyłek holo. Drobinki przyczepią się jedynie do tego, co namalowałaś. Omieć paznokieć miękkim pędzelkiem, aby pozbyć się maleńkich drobinek znajdujących się poza zdobieniem. Na koniec pokryj całą płytkę paznokcia warstwą lakieru top coat i ostatecznie utrwal swoją stylizację pod lampą. Żeby zdobienie wyglądało na jeszcze ciekawsze, użyj matowego topu przed namalowaniem wzorka. Ta opcja jest o tyle trudniejsza, że aby zachować matowe tło będziesz musiała dokładnie pokryć nabłyszczającym topem tylko namalowany wzorek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x