Artystyczne bransoletki grawerowane

Biżuteria grawerowana uwodzi swoim wdziękiem już od pierwszego spojrzenia na nią. Wszystko to za sprawą kuszącego kształtu, nowoczesnych cięć, oryginalnej kolorystyki i napisowi. Ten ostatni okazuje się być najważniejszy. Tekst – wybity lub wygrawerowany, czyni ozdobę niepowtarzalnym projektem. Kto by nie chciał mieć dodatku, który jest jedyny w swoim rodzaju? Nie znamy takiej osoby, dlatego wszystkim bez wyjątku polecamy bransoletki z grawerem. Sprawdź, jaki model wybrać.

Rodzaje grawerów i często wybierane modele

Czy się kierować, kiedy chcemy kupić biżuterię? Pytanie tylko pozornie jest łatwe. W rzeczywistości stanowi przyczynę powstawania wielu dylematów, które niejedną kobietę potrafią wyprowadzić z równowagi. Młode dziewczyny najczęściej rozglądają się za tanimi ozdobami. Dopiero na drugim miejscu stawiają ich wygląd, zwracając uwagę na to, czy odpowiada on panującym trendom. Dojrzałe panie wolą kupić mniejszą ilość biżuterii, za to wyższą jakościowo. Z kolei mężczyźni, którzy wybierają prezenty dla kobiet, rzadko kiedy oszczędzają pieniądze. Decydują się oni na biżuterię zrobioną z metali szlachetnych, często posiadającą elementy wysadzane naturalnymi kamieniami. Po błyskotki sięgają również chłopcy w wieku szkolnym, pragnący sprawić przyjemność swoim nastoletnim dziewczynom. Wśród ich wyborów pierwsze miejsce zajmuje biżuteria sznurkowa i projekty wykorzystujące materiały syntetyczne.

Bez względu na cenę biżuterii, jej wartość może być bardzo wysoka. Chodzi nie tylko o wartość produktów, ale również o tę ważniejszą, czyli sentymentalną. Posiadają ją zwłaszcza ozdoby grawerowane, które oprócz formy i wzorów widocznych od razu, są zaopatrzone w osobisty napis schowany od wewnętrznej strony. Zwykle jest on znany tylko właścicielce danego modelu , ale zdarzają się bransoletki grawerowane, które eksponują napis tak, że jest on widoczny dla każdego. Tekst może zostać wybity na metalowej blaszce, złotym prostokącie, srebrnym kółeczku oraz na wielu innych powierzchniach, które są do tego przystosowane. Wszystko zależy od projektów, a tych jest mnóstwo. Oprócz kształtu biżuterii, istotna jest treść graweru. W większości przypadków przyjmuje ona formę daty (np. urodzenia pierwszego dziecka lub początku związku) albo imienia (swojego albo partnera). Zdarzają się również cytaty z piosenek i filmów oraz motta życiowe i sentencje formułowane po polsku, angielsku, a nawet po łacinie.

Nietypowe i wyszukane bransoletki grawerowane

Oryginalne są bransoletki grawerowane o układzie otwartym. Ich zadaniem jest eksponowanie nadgarstka w niecodzienny sposób. Często są wykonane ze złota, dzięki czemu przepięknie komponują się z delikatnie opaloną skórą. Wiele artystycznych projektów takiej biżuterii znajduje się w butiku internetowym Ani Kruk. W różnych kolekcjach są dostępne ozdoby, na których można umieścić spersonalizowany napis. Na przykład elegancka bransoletka Dama Pik – subtelny model z serduszkami, obrazującymi karciany symbol kier. Kupujący samodzielnie wybiera tekst do wybicia oraz czcionkę.

Pod hasłem bransoletki kryje się dużo możliwości, przez co każdy z nas myśląc o tych kobiecych ozdobach, wyobraża sobie coś zupełnie innego. Popularne są projekty na rozciągliwej gumce. Na nią zakłada się kolorowe koraliki i kamyczki. Innym rodzajem są ozdoby posiadające łańcuszek. Może on być drobny lub posiadać gruby splot, przypominający znane z branży muzycznej, złote łańcuchy na szyję. Jeszcze innym typem bransoletek są te złożone ze sznurka albo rzemyka, który podtrzymuje blaszkę przeznaczoną pod grawer. Jej powierzchnia nie zawsze jest duża, często ogranicza pole manewru osobie grawerującej do zaledwie kilku znaków. W takich przypadkach niemożliwe jest wybicie długiego tekstu. Kupując dodatki grawerowane musimy zatem sprawdzić, ile znaków zmieści się na konkretnym modelu. Pamiętajmy, że nawet kilka symbolicznych liter, inicjały lub cyfry są w stanie wyrazić uczucie. To w biżuterii grawerowanej jest najważniejszą wartością.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x