Efekt naturalnego krycia w makijażu? Wypróbuj pędzel kabuki

Niewielki i niepozorny, a potrafi całkowicie odmienić twój makijaż! Sprawdź, dlaczego pędzel kabuki powinien się znaleźć w twojej kosmetyczce.

Niech nie zmyli cię nazwa – kabuki to z japońskiego teatr, w którym aktorzy noszą ciężkie, mocne makijaże. Niewiele to ma jednak wspólnego z tym, co pędzel kabuki wniesie do twojego looku. Bo poza naprawdę dobrym kamuflażem doda twojej cerze lekkości i pomoże stworzyć naturalny, dziewczęcy makijaż. Jak to możliwe, by podkład nałożony pędzlem jednocześnie świetnie krył i pozostawiał skórę naturalną?

Co to jest pędzel kabuki?

Widziałaś kiedyś zgrabne, poręczne pędzle, z krótką główką i szerokim trzonkiem? To właśnie pędzle kabuki. Są bardzo charakterystyczne i estetyczne, a niewielki rozmiar to ich znak rozpoznawczy. Ich włosie jest bardzo gęste i miękkie. Nie kłuje! Możesz wybrać wersję zaokrągloną lub płaską, z delikatnie ściętymi brzegami. Warto, aby w przypadku pędzla ze sztucznym włosiem było ono hypoalergiczne, a więc nie powodowało podrażnień.

Do czego służy?

Ten typ pędzli ceniony jest przede wszystkim za naturalny efekt makijażu, jaki pomagają uzyskać. Ich głównym zadaniem jest aplikacja suchych kosmetyków kolorowych, czyli pudru, podkładu mineralnego, bronzera czy różu. Dzięki rozcieraniu kosmetyku pędzlem nie ryzykujesz, że makijaż zamieni się w maskę, a metoda wciskania (stemplowania) cery pędzlem zapewnia z kolei perfekcyjne krycie. I uwaga – dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu nigdy nie nabierzesz na pędzel zbyt dużo produktu.

Mały kabuki idealnie sprawdza się w nakładaniu silnie nasyconego pigmentem kosmetyku na niewielkie partie skóry. Wybaczy nawet nie do końca dobrze dobrany kolor podkładu czy bronzera!

Jak używać?

Rozprowadzanie kosmetyku tego rodzaju przyrządem do makijażu to zadanie banalnie proste. Gęste włosie umożliwia równomierne nałożenie produktu:

● wykonuj powolne, koliste ruchy, omiataj nim twarz
● dla uzyskania większego krycia lekko przyciskaj pędzel do skóry lub delikatnie wklepuj podkład mineralny
● jeśli aplikujesz róż, nałóż kosmetyk tylko na szczyt włosia
● nigdy nie skręcaj włosia swojego pędzla (np. podczas mycia lub strzepywania pozostałości kosmetyku) – w ten sposób dłużej zachowasz go w dobrym stanie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x