Sharm effect, czyli zdobienie hybrydą na mokro

Wzorki malowane na mokrej hybrydzie są bardzo popularne i niezwykle efektowne. Wyglądają na skomplikowane i pracochłonne, a w rzeczywistości wcale takie nie są. To ich ogromna zaleta – nawet mało wprawiona ręka sobie poradzi. Wystarczą dwa kolory lakieru hybrydowego oraz baza i top, żeby wyczarować piękne kwiaty na swoich paznokciach. Koniecznie sprawdź jak je zrobić.

Kwiaty malowane na mokrej hybrydzie mogą mieć bardzo różną formę. Możesz użyć dowolnie wybranych kolorów i stworzyć swój niepowtarzalny wzór. Co ważne, nie musisz kupować specjalnych lakierów hybrydowych przeznaczonych do zdobienia tą techniką. Wystarczy standardowa hybryda, której zwykle używasz. Chociaż trzeba przyznać, że specjalne lakiery do zdobienia na mokro dają przepiękny efekt, to odpowiednio przygotowany zwykły lakier hybrydowy także sprawdzi się świetnie. Żeby rozmycie było większe i bardziej efektowne, pomieszaj kolory, których masz zamiar użyć z rzadką bazą. Wystarczy kropelka kolorowego lakieru rozrobiona z bazą aby otrzymać idealną mieszankę do malowania fantazyjnych kwiatów. Im rzadszy będzie lakier, tym piękniej i szybciej kolory się rozmyją.

Czego potrzebujemy do wykonania zdobienia na mokro

Do naszych kwiatowych zdobień użyte zostały lakiery Nails Company, które są doskonale napigmentowane i dość gęste. Po rozrobieniu kropelki koloru z bazą przepięknie się rozmywają. Użyte kolory to głównie fiolety róże, czerwień i granat – Lava’s Love, Paradise Trip, Dream Fuchsia, Passione, Navy Blue, Mare Turchese. Wszystkie odcienie są bardzo intensywne i nasycone. Trzeba przyznać, że lakiery Nails Company należą do jednych z bardziej intensywnych. To ogromna zaleta w porównaniu do niektórych hybryd dostępnych na rynku. Taka kolorystyka świetnie pasuje do obecnej pory roku i do tematyki kwiatów. Bazą do wszystkich wzorków była biała hybryda, jednakże to, jakiego koloru użyjesz zależy wyłącznie od Ciebie. Do ozdobienia środków kwiatków wykorzystaj złoty brokatowy lakier, brokat lub drobne pieguski w kolorze złota lub srebra. Możesz też użyć brokatu w kolorze kwiatków lub wybranego pyłku. Środki naszych kwiatów zostały ozdobione lakierem Pearl Gold, który zawiera masę błyszczących, złotych drobinek oraz srebrne pieguski.

Kwiaty malowane na mokro – Jak to zrobić ?

Na podstawce lub kawałku folii aluminiowej przygotowujemy sobie lakiery, których chcemy użyć. Pierwszy z nich to baza – w naszym przypadku kolor biały oraz lakier w dowolnym kolorze, którym chcemy malować wzorek. Oba wykładamy w niewielkiej ilości i dodajemy kroplę bazy, która sprawi, że staną się rzadkie. Malujemy paznokieć bazą hybrydową, a po utrwaleniu nakładamy pierwszą warstwę koloru białego, którą także utrwalamy pod lampą. Następnie nabieramy kolor biały wymieszany wcześniej z niewielką ilością bazy i ponownie pokrywamy cały paznokieć, ale tym razem nie utrwalamy nałożonej warstwy pod lampą. Na mokrej warstwie zaczynamy malować wzorek przy pomocy sondy do zdobień lub cienkiego pędzelka.

Najprostrzy kwiat uzyskamy malując kropkę, z której po chwili zrobimy coś w rodzaju słoneczka malując kolejno promienie. Po kilku sekundach, gdy lakiery się rozmyją namalowane promyczki będą wyglądały jak płatki kwiatów. W momencie gdy uznamy, że wzór jest wystarczająco rozmyty, należy utwardzić go pod lampą. Teraz pozostają już tylko szczegóły, czyli zaznaczenie środka wybranym kolorem oraz dodanie kilku brokatowych kropeczek lub cyrkonii. W ten sposób efekt będzie jeszcze ciekawszy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x