Owoce na paznokciach z lakierami Nails Company

W związku z tym, że w końcu mamy pełnię lata, przygotowaliśmy kilka owocowych wzorków na paznokcie, które z łatwością możecie odtworzyć. Soczyste owoce niezaprzeczalnie kojarzą się z latem, dlatego są idealną propozycją na wakacyjny manicure. Jeśli właśnie wybierasz się na urlop, to masz idealną okazję, żeby trochę zaszaleć z kolorowym manicure.

Owocowe wzorki są bardzo proste do wykonania. Większość z nich namalujesz w bardzo podobny sposób zmieniając jedynie kolory i kilka detali. Nasze owoce zostały wykonane lakierami hybrydowymi Nails Company. Nadają się do tego idealnie, ze względu na niesamowicie soczyste kolory i świetną pigmentację. Lakiery można ze sobą dowolnie mieszać, aby otrzymać idealny odcień. Przygotowaliśmy dziś dziewięć owocowych zdobień, z których trzy opisaliśmy krok po kroku. Poniżej znajdziecie instrukcję oraz zdjęcia, które ułatwią Wam malowanie. Wystarczy kilka kolorów lakierów, baza, top i sonda do robienia kropeczek. Jeśli posiadacie pędzelki do zdobień, to będzie jeszcze łatwiej.

Kiwi na paznokciach

Jak zwykle zaczynamy od nałożenia bazy hybrydowej i utrwalenia jej pod lampą. Następnie przechodzimy do malowania wzorku. Pierwszym krokiem jest pokrycie całej płytki paznokcia kolorem zielonym (Nails Company – Avocado). Kolor utrwalamy pod lampą.

Teraz malujemy biały środek kiwi, czyli półksiężyc. Z jego środka wyciągamy promienie za pomocą białego lakieru i sondy do zdobień.  Im bardziej rozmazane będą promienie, tym lepiej będzie prezentował się nasz wzorek. Całość ponownie utrwalamy pod lampą.

Kolejnym krokiem jest namalowanie malutkich czarnych pestek . Ważne jest, aby miały lekko podłużny kształt. Malujemy trochę pestek na białej części i trochę na zielonej. Wzorek utwardzamy pod lampą.

Teraz nadamy naszemu kiwi trochę trójwymiarowości. W tym celu na każdej czarnej pestce malujemy malutką białą kropeczkę. Jeśli posiadacie ciemniejszy odcień zieleni, to dobrze jest nasze kiwi trochę wycieniować. Kilka kreseczek ciemniejszej zieleni sprawi, że owoc będzie wyglądał bardziej realistycznie. Ponownie utrwalamy wzorek pod lampą. Całość pokrywamy topem i znowu utrwalamy.

Kiwi jest gotowe. Aby wyglądało jeszcze bardziej trójwymiarowo, nanieś na paznokieć kropelki gęstej bazy lub topu i utrwal  pod lampą. Owoc będzie wyglądał jak zroszony kropelkami wody.

Soczysty arbuz krok po kroku

Aby namalować na paznokciach ćwiartkę soczystego arbuza, zaczynamy od półksiężyca w kolorze neonowego różu. Nasz miąższ namalowany został przepięknym neonowym lakierem Nails Company o nazwie Paradise Trip. Półksiężyc utrwalamy pod lampą.

Teraz przystępujemy do malowania skórki. Potrzebujemy do tego koloru białego oraz zielonego. Ponownie sięgamy po lakier Avokado, czyli soczystą zieleń. Odcień ciemnej zieleni imitujący zewnętrzną część skórki otrzymujemy za pomocą zmieszania koloru Avocado oraz Navy Blue. Jeśli posiadacie ciemną zieleń, to oczywiście możecie jej użyć. Kolorem białym, jasną zielenią oraz otrzymaną ciemną zielenią malujemy trzy paski wzdłuż naszego wcześniej utrwalonego półksiężyca. Efekt będzie ciekawszy jeśli te trzy kolory się ze sobą zmieszają tworząc efekt cieniowania. Wzorek utwardzamy pod lampą.

Na koniec pozostaje nam jeszcze tak jak w przypadku kiwi namalowanie podłużnych pestek z białą plamką w środku każdej  z nich. Jeśli efekt nam się podoba, to przystępujemy do utrwalenia gotowego wzoru topem. Ponownie nanosimy też kropelki gęstej bazy dla uzyskania efektu wypukłych kropel wody. Teraz ostatecznie utrwalamy naszego arbuza pod lampą.

Smakowita papaja

Do namalowana papaji potrzebny nam będzie intensywny kolor pomarańczowy Tramonto Veneziano  oraz używane wcześniej do namalowania skórki arbuza kolory: biały, jasna zieleń – Avocado oraz mieszanka, z której uzyskaliśmy kolor ciemnej zieleni. Początek wygląda tu dokładnie tak samo, jak w przypadku arbuza. Malujemy pomarańczowy półksiężyc, do którego po utrwaleniu pod lampą domalujemy trzy warstwy skórki.

Cieniujemy warstwy skórki trzema kolorami, po czym utrwalamy namalowany wzór pod lampą.

Teraz mieszamy odrobinę koloru pomarańczowego z kolorem białym, aby uzyskać nieco jaśniejszy odcień pomarańczowy. Malujemy nim „grzebień” oraz cienki paseczek tuż przy białym pasie skórki. Ponownie utrwalamy pod lampą.

Na koniec wypełniamy namalowany wcześniej „grzebień” malutkimi kropeczkami. Można to zrobić warstwami, aby kropki się ze sobą nie zlały w jedną dużą plamę. Pierwszą warstwę kropeczek utrwalamy pod lampą i ponownie malujemy kolejną warstwę kropek. Utrwalamy wzorek topem. Na sam koniec dodajemy kropelki rosy za pomocą gęstej bazy oraz sondy do kropek. Papaja w soczystych kolorach jest już gotowa.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x