Niezbędne akcesoria i pędzle do makijażu

Pędzel do podkładu, konturowania, malowania brwi oraz nakładania cieni to niezbędne przybory do wykonania makijażu twarzy. Fluid można nałożyć też za pomocą specjalnych gąbek. Przydatnym akcesorium makijażowym jest płyn do mycia pędzli, kosmetyczka do ich przechowywania oraz pęseta do regulowania brwi.

Podstawowe pędzle do makijażu

Zestaw pędzli do makijażu można kupić za pośrednictwem drogerii internetowej Superkoszyk. Podstawowy komplet zawiera około 7 elementów. Są nimi zazwyczaj: pędzel do podkładu, różu, bronzera oraz kilka pędzli do makijażu oczu.

● Pędzle do malowania twarzy

Wygodnym sposobem do nałożenia podkładu na twarz są pędzle typu flat top. Mają one grube włosie i równo ścięty koniec. Pędzel do podkładu idealnie sprawdza się do kosmetyków płynnych oraz kremowych. Fluid utrwala się sypkim pudrem, do nakładania którego najlepiej użyć dużego puchatego pędzla i lekko wklepywać produkt w twarz.

● Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy pozwala wyostrzyć rysy twarzy, np. kości policzkowe. Do nakładania różu i bronzera sprawdzają się pędzle ścięte na skos z syntetycznego włosia. Rozświetlacz można nałożyć cienkim pędzlem przypominającym wachlarz.

● Pędzle do makijażu oczu, brwi, ust

Do makijażu oczu najlepiej sprawdzają się pędzle z naturalnego włosia (np. z kozy) ściętego w ostry stożek, które pozwalają precyzyjnie aplikować sypkie cienie i podkreślać załamanie powieki. Bardziej zaokrąglone zakończenie akcesoria umożliwia dokładne roztarcie granic nałożonego koloru. Mały pędzel przydaje się do rozświetlania wewnętrznego kącika oka oraz podkreślania dolnej powieki.

Niezbędnym akcesorium do stylizacji brwi jest bardzo cienki pędzel ze ściętym włosiem. Można nim także malować kreski na oku eyelinerem. Małe cienkie pędzle z syntetycznego włosia sprawdzają się do nakładania błyszczyków i pomadek na usta.

Akcesoria do makijażu

Podkład można nakładać za pomocą specjalnych aplikatorów, np. gąbek typu beauty blender. Do mycia pędzli przyda się specjalny płyn dezynfekujący i silikonowa tarka, dzięki której dokładnie usunie się pozostałości cieni i pudru z włosia. Niezbędnym akcesorium do wykonywania makijażu jest również pęseta do regulacji brwi. Pędzle najlepiej przechowywać w specjalnym pudełeczku lub kosmetyczce. Wykonując mocny makijaż wieczorowy, warto zaopatrzyć się w spray utrwalający, który pozwoli zachować make-up w nienagannym stanie przez całą noc.

Czytaj więcej: Co spakować do kosmetyczki na wakacje?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x