Tęczowe ombre na paznokciach, czyli prawdziwie letnie zdobienie lakierami Xfem

Mamy już za sobą sporą część lata, a to oznacza, że niebawem będziemy witać jesień. Skorzystajmy jeszcze z ostatnich letnich dni i pozwólmy sobie na sporą dawkę koloru w naszym manicure. Już niebawem powrócimy do stonowanych jesiennych zdobień, ale dziś prezentujemy kolorowe, pastelowe ombre, na które możemy sobie pozwolić głównie podczas wakacji.

Nasza tęcza na paznokciach została wykonana lakierami Xfem. Wszystkie kolory, jakie zostały użyte, to hybrydy z najnowszej letniej kolekcji. Znajdujemy w niej same pastelowe, żywe kolory. Takie odcienie idealnie nadają się do wykonania ombre. Niestety proces wykonania chociaż nie jest trudny, zajmuje sporo czasu i wymaga cierpliwości. Jeśli nie chcesz poświęcić na tego typu manicure zbyt wiele czasu, zdecyduj się na ombre na jednym lub dwóch paznokciach. Resztę pomaluj na jednolite kolory. Efekt będzie bardzo ładny, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu.

Do wykonania naszej stylizacji użyliśmy sześciu kolorów lakierów. Jeśli chcesz, aby na każdym paznokciu połączenie kolorów było inne, to przygotuj sobie sześć wybranych odcieni hybrydy. Najlepiej będzie, jeśli użyjesz lakierów o podobnej konsystencji oraz kryciu. Rozbielone kolory będą ładnie przez siebie przenikały, tworząc łagodne przejście kolorów. Wybierając lakiery o różnych właściwościach oraz kryciu ryzykujesz, że będzie ciężko je ze sobą połączyć. Nie ma jednak reguły i czasami całkiem różne odcienie całkiem ładnie przez siebie przenikają. Lakiery Xfem z nowej kolekcji letniej mają przepiękne odcienie, które świetnie ze sobą współgrają. Wszystkie kolory ładnie się ze sobą łączą i na paznokciach wyglądają jak cukierki.

Do wykonania tęczowego ombre przyda się dobry pędzelek. Znacznie ułatwi to pracę. W sprzedaży dostępne są już pędzelki specjalnie do tego celu przeznaczone. Ich kształt pomaga uzyskać płynne przejście kolorów. Jeśli jednak takiego nie posiadasz, to bez problemu poradzisz sobie także łącząc kolory za pomocą pędzelków z używanych przez Ciebie lakierów. Przygotuj sobie wacik bezpyłowy nasączony cleanerem, aby przy każdej zmianie cieniowanych kolorów wyczyścić pędzelek, którego używasz. W ten sposób nie pomieszasz barw, które nie mają zostać pomieszane. Może też przydać się pędzelek ze starego lakieru, którego już nie używasz. Wystarczy dobrze go wyczyścić.

Samo wykonanie ombre jest bardzo proste. Jak zwykle pokrywamy płytkę paznokci bazą hybrydową i utrwalamy ją pod lampą. Następnie malujemy wybranymi dwoma kolorami pierwszy paznokieć. Lakiery nakładamy bardzo cienką warstwą. Tu potrzeba trochę cierpliwości i precyzji, ponieważ żeby cieniowanie było ładne, nie możemy na raz nałożyć grubej warstwy lakieru. Pół paznokcia pokrywamy jednym kolorem, a drugie pół kolejnym. Przed utrwaleniem delikatnie łączymy ze sobą oba lakiery na granicy kolorów. Utrwalamy cieniowanie pod lampą. Za pierwszym razem efekt nie będzie zadowalający, ale kolejne nałożone warstwy wyrównają prześwity i sprawią, że oba kolory pięknie się połączą. Najlepiej jest utrwalać po jednym paznokciu, aby lakiery się nie rozmyły i zostały w takiej postaci, w jakiej je zostawiamy tuż przed utwardzeniem. To niestety także mocno wydłuża pracę. Czynność powtarzamy do uzyskania pożądanego efektu. Na koniec wszystkie paznokcie pokrywamy nabłyszczającym hybrydowym topem i ponownie utrwalamy. Żeby uzyskać najpiękniejszy blask, dobrze jest podwoić czas utrwalana topu. Taką letnią stylizację możemy dodatkowo urozmaicić błyszczącym pyłkiem, aplikując go na jeden lub na wszystkie paznokcie. Kolory będą przepięknie mienić się w słońcu pokryte pyłkiem syrenki, który wyjątkowo dobrze prezentuje się właśnie na pastelowych odcieniach.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x