Zegarek – kupuj świadomie i na lata

Niezależnie od stylu, w jakim ubieramy się na co dzień, każdy z nas ma zestaw akcesoriów tj.: drobna biżuteria, okulary, torba czy zegarek. Elementy te stanowią dopełnienie codziennego stroju. Ich wygląd powinien zatem być uniwersalny tak, aby pasowały zarówno do stylizacji oficjalnej, jak i ubrań casualowych. Jednocześnie warto stawiać na funkcjonalność oraz jakość wykonania. Szczególnie w przypadku zegarka, który powinien służyć nam przez długi okres czasu. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Funkcjonalność

Model zegarka powinniśmy dostosować do naszego stylu życia. Zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób ubieramy się najczęściej. Czy w naszym outficie dominują elementy oficjalne np. garnitury, marynarki czy raczej preferujemy luźny styl, gdzie w większości stawiamy na ubrania outdoroowe, sportowe itp. W zależności od tego wybierajmy modele zegarków typowo eleganckich bądź zaprojektowanych w sportowym stylu.

Mechanizm zegarka

Obecnie możemy wybierać w modelach zegarków, które mają różne mechanizmy. Popularny jest zegarek z mechanizmem kwarcowym. Są to najdokładniejsze i najczęściej wybierane rozwiązania. Sam model pracuje na baterii, której nie musimy wymieniać. Inaczej jest w przypadku mechanizmu automatycznego, gdzie zegarek nakręcamy ręcznie. Koneserzy oraz kolekcjonerzy zegarków wybiorą mechanizm klasyczny, gdzie nakręcamy zegarek ręcznie, za pomocą pokrętła.

Zwróć uwagę na szkło

Jednym z najważniejszych elementów przy zakupie zegarka jest szkło. Im twardsze, tym lepsze. W najdroższych zegarkach szkła wykonane są z szafiru naturalnego, a następnie syntetycznego. Na rynku dostępne są także modele ze szkieł wykonanych z plastiku, hesalitu. Twardość podaje się w skali Mohsa. Jest to skala oceniająca twardość szkła w numerach od 1-10.

Ważna marka

Jeśli chcemy kupić naprawdę dobry zegarek, stawiajmy na firmy, które zajmują się tylko i wyłącznie ich produkcją. Nie znajdziemy dobrego modelu w kolekcjach marek odzieżowych czy też innych. Stawiajmy na jakość popartą tradycją i wieloletnią praktyką, a wtedy z pewnością wybrany zegarek będzie nam służył przez lata.

 Autor: https://www.timetrend.pl/ 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x