Jak malować paznokcie – praktyczne porady

Pięknie pomalowane paznokcie, to nie tylko zasługa dobrego lakieru. Ta z pozoru prosta czynność wymaga od nas odrobinę precyzji. Jeśli chcesz, żeby Twoje paznokcie prezentowały się elegancko, były pomalowane równo, a powierzchnia lakieru wyglądała jak gładka tafla wody, to koniecznie przeczytaj nasze porady. Podpowiadamy, w jaki sposób malować paznokcie, żeby wyglądały perfekcyjnie oraz jak przedłużyć trwałość koloru.

Przygotowanie płytki paznokcia

Etap przygotowania płytki paznokcia przed malowaniem jest tak samo ważny, jeśli nie ważniejszy od samego procesu malowania paznokci. To w dużej mierze stan naszych paznokci przed malowaniem przesądza o efekcie końcowym. Warto więc postarać się o to, aby paznokcie były odpowiednio spiłowane, ich powierzchnia wygładzona, a skórki dokładnie odsunięte. Warto też zaznaczyć, że płytka paznokcia przed malowaniem nie może być tłusta, ponieważ lakier będzie odchodził z niej płatami.

Zaczynamy oczywiście od nadania płytce paznokcia odpowiedniego kształtu. Piłujemy szklanym lub papierowym pilniczkiem, pamiętając o wygładzeniu końcówki paznokcia. Po uzyskaniu odpowiedniego kształtu przyszedł czas na wygładzenie płytki. Można do tego użyć specjalnego pilniczka, na którym znajdują się różne powierzchnie wygładzające i nabłyszczające płytkę. Wystarczy też zwyczajny bloczek polerski, którym wygładzimy powierzchnię paznokcia i sprawimy, że będzie matowa. Jeśli te dwa pierwsze etapy mamy już sobą, przystępujemy do odsuwania skórek. Pamiętaj, żeby robić to delikatnie. Pozadzierane i pokaleczone skórki zepsują każdy manicure. Jeśli odsuwanie skórek sprawia Ci problem, użyj specjalnego preparatu, który je zmiękczy.

Malowanie paznokci – praktyczne porady

Baza

Żeby manicure prezentował się pięknie, konieczne jest użycie dodatkowych produktów poza kolorowym lakierem. Ważnym krokiem jest pokrycie wszystkich paznokci bazą. Koniecznie zrób to równo i starannie. Nie jest prawdą, że to bez znaczenia dla końcowego efektu. Warstwa powinna być cienka i równomierna, ponieważ to baza jest warstwą na której położymy kolorowy lakier. Starannie nałożona wygładzi płytkę, przedłuży trwałość nałożonego na nią lakieru i dodatkowo zabezpieczy paznokcie przed odbarwieniem, szczególnie jeśli używamy ciemnego lakieru. Warto wybrać bazę ze składnikami odżywczymi, które dodatkowo poprawią kondycję naszych paznokci.

Perfekcyjnie nałożony kolor na paznokcie

Teraz czas na najprzyjemniejszą część malowania paznokci, która wymaga od nas największej precyzji. Jest kilka trików, które zdecydowanie tą czynność ułatwią. Przede wszystkim pamiętajmy, że należy nabierać na pędzelek odpowiednią ilość lakieru. Nadmiar lakieru na pędzelku bardzo utrudnia malowanie, ponieważ potrzebujemy bardzo cienkich warstw. Zdecydowanie lepiej pomalować paznokcie kilka razy stosując cienkie warstwy niż jedną grubą. Mamy wtedy gwarancję, że lakier szybciej wyschnie, rozłoży się na paznokciu równomiernie, a skórki nie zostaną zalane.

Zawsze zaczynaj malowanie paznokcia od jego środka, a nie od boków. Przykładaj pędzelek kilka milimetrów przed skórkami i delikatnie dociągaj cofającym ruchem jak najbliżej skórek (około 0,5 mm). Lepiej pozostawić delikatny odstęp, który nie będzie widoczny dla oka niż zalać skórki. Teraz przeciągamy pędzelkiem od skórek do końcówki paznokcia oraz malujemy jego boki. Dobrze jest wykonywać przy tym jak najmniej ruchów. Idealnie byłoby zrobić to zaledwie trzema pociągnięciami, ponieważ lakier szybko zasycha i przejeżdżając kilka razu po płytce naruszamy strukturę nałożonego już lakieru, przez co powierzchnia staje się nierówna. Ruchy powinny być dokładne, ale szybkie i zdecydowane. Pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Ten krok zdecydowanie przedłuży trwałość koloru i uchroni Cię przed szybkim wytarciem się końcówek paznokci. Nakładaj minimum dwie cienkie warstwy koloru. Jeśli lakier słabo kryje, dodaj jeszcze jedną cieniutką warstwę. Ważne jest, aby każda z nich dobrze wyschła przed nałożeniem kolejnej. Kiedy lakier wyschnie możesz usunąć ewentualne zabrudzenia na skórkach. Użyj do tego celu patyczka do uszu nasączonego zmywaczem.

Top coat – połysk i trwałość

Twój manicure będzie prezentował się pięknie, jeśli na sam koniec użyjesz dobrej jakości lakieru nabłyszczającego top coat. W drogeriach możesz kupić różne rodzaje tego typu produktu. Szczególnie dobrze sprawdzają się topy nadające paznokciom efekt żelowego wykończenia. Tuszują ewentualne nierówności na kolorowym lakierze i sprawiają, że paznokcie przepięknie błyszczą. Dodatkowo zabezpieczają lakier przed odpryskiwaniem i tym samym znacznie przedłużają trwałość manicure. Warto zdecydować się na dobrej jakości top, żeby dłużej cieszyć się efektem pięknie pomalowanych paznokci.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x