Biżuteria smart – co nowego?

Rewolucji nadal nie widać. Zaczynamy powoli ostatni kwartał 2017 roku a biżuteria smart, która miała być tegorocznym hitem prawdopodobnie musi poczekać na lepsze czasy. Prawdziwym testem będzie okres przedświąteczny. Czy pojawiły się nowości? Czy temat dalej jest rozwijany? W końcu zwykło się rzec, że przed technologią ucieczki nie ma. Sprawdzamy dla Was nowości ze świata smart jewelry!

Biżuteria Smart w Polsce

Na naszym podwórku niestety niewiele się dzieje. Nie chodzi już o „wysyp” polskich producentów, którego prawdopodobnie się nie doczekamy. Chodzi o kiepską dostępność produktów. Poza szerokim wachlarzem smartwatchy i bransoletek mierzących puls trudno dostrzec coś, na czym warto zawiesić oko. W biżuterii smart chodzi tak naprawdę o przemycenie technologii pod piękną formą. Nigdy nie odwrotnie.

Wśród polskich, popularnych sieci jubilerskich tylko W.Kruk podjął temat eleganckich smartwatchy. W ofercie obecnie dostępne są ciekawe smart zegarki marki Michael Kors. U innych niestety cisza.

Co nowego?

Co prawda to żadna nowość, jednak podoba nam się konsekwencja marki Fossil i ich podejście do kwestii wypuszczania kolejnych produktów z serii smart. Zegarki oparte o android wear mają przede wszystkim dobrze wyglądać. Technologia nie dominuje tutaj nad formą. Dostajemy więc dobrze wyglądający zegarek, którego funkcje są cennym dodatkiem i na siłę nie przejmują pierwszych skrzypiec. Te zegarki nie krzyczą z tłumu, że potrzebują prądu. Nie tracą swojej klasycznej formy i kują w oczy swoimi tech umiejętnościami. Q Venture oraz Q Explorist to naprawdę udane serie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne.

Nokia Steel HR

Nie mieliśmy rozpisywać się tyle na temat smart zegarków. Nie możemy jednak przejść obojętnie obok nowości zaprezentowanej dopiero co na targach IFA 2017. Nokia Steel HR. Co prawda jest to rozwinięcie koncepcji przygotowanej przez Withings, którą Nokia w czerwcu tego roku wykupiła. Nie mniej jednak zegarek wpisuje się bardzo w naszą koncepcję biżuterii smart. Jest po prostu elegancki i dodatkowo zawiera sensowne funkcje tech, które nie będą nadmiernie obciążać wbudowanej baterii (według zapewnień producenta ma działać do 25 dni). W polskich sklepach dostępna jest już podstawowa wersja zegarka czyli Nokia Steel.

Inteligentne bransoletki

Wenwen – nowy projekt, który nadal walczy o uznanie (i pieniądze) na kickstarterze. Można powiedzieć, że nic nowatorskiego w końcu istnieje ringly. Nic bardziej mylnego. Wenwen przynajmniej z założenia twórców ma posiadać dużo więcej funkcji opartych przede wszystkim na gestach. Producenci reklamują produkt jako biżuterię dla mężczyzn i kobiet. Sam wygląd nas wprawdzie nie zachwyca, wiemy jednak, że znajdzie swoich odbiorców.

Pierścienie motywacji

Trochę prześmiewczo, trochę na poważnie. Na rynku pojawiło się dwóch nowych graczy, którzy postanowili wziąć się za monitorowanie naszej aktywności fizycznej (oraz snu) przy pomocy pierścieni. Funkcje podobne. Integracje z własnymi aplikacjami. Pozostaje nam kwestia designu. MOTIVE – klasyczna nie wyróżniająca się zbytnio obrączka w dwóch kolorach; Slate Gray i Rose Gold. Wodoszczelna z baterią działającą do trzech dni. Na pewno zdobędzie przychylność obu płci, czego nie można powiedzieć o bezpośrednim konkurencie czyli ŌURA. Kształt może stanowić problem przy wykonywaniu niektórych aktywności i jednocześnie w naszej opinii powinien spodobać się bardziej damskiej części odbiorców. ŌURA również deklaruje działanie do trzech dni, a w ofercie aktualnie występują trzy kolory: Arctic White, Mirror Black, Stealth Black.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sklep Lagres
6 lat temu

Podoba nam się

1
0
Would love your thoughts, please comment.x