Sweterkowe paznokcie na jesień – jak je zrobić

Sweterkowe paznokcie co roku powracają do łask jesienią i zimą. To zdobienie kojarzy się z nadchodzącymi właśnie chłodniejszymi dniami. Wzór przypomina sweterek – gruby wełniany, cieplutki. Nic dziwnego, że cieszy się teraz tak dużą popularnością. My także postanowiliśmy przygotować kilka propozycji na sweterkowe paznokcie. Jeśli chcesz wiedzieć jak je wykonać, to koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.

 Czego potrzebujemy do zrobienia sweterkowego zdobienia

Tak naprawdę, aby zrobić sweterkowy wzorek na paznokciach nie potrzebujemy żadnych szczególnych produktów. Wystarczą standardowe lakiery hybrydowe, których zwykle używamy oraz wykałaczka lub sonda do zdobienia paznokci. To, czego użyjemy nie ma szczególnego znaczenia. Ważne, żeby było nam wygodnie namalować dość precyzyjnie sweterkowy wzorek. Przed przystąpieniem do zdobienia przygotuj sobie kawałek folii aluminiowej lub mały spodeczek, na który wylejesz parę kropelek lakieru, którego użyjesz do zdobienia. Jeśli chodzi o lakier hybrydowy, to najlepiej sprawdzi się tu raczej bardziej gęsta konsystencja. Jeśli jednak Twój lakier jest dość rzadki, to też nic nie szkodzi. Będziesz musiała powtórzyć wzorek kilka razy żeby był wystarczająco wypukły.

Sweterek na paznokciach krok po kroku

Wykonanie sweterkowego zdobienia nie jest trudne. Wymaga jednak odrobinę cierpliwości oraz precyzji. Na początek przygotuj starannie swoje paznokcie, jak zawsze przed nałożeniem lakieru. Pokryj wszystkie paznokcie bazą i utrwal pod lampą. Następnie nałóż lakier hybrydowy w wybranym przez siebie kolorze. To będzie baza całej sweterkowej stylizacji. Taki jesienny wzorek najpiękniej wygląda na jasnym lakierze. Szczególnie dobrze sprawdzą się odcienie pastelowe oraz nude. Poza pasującym do roli sweterka odcieniem mają jeszcze jeden atut – zazwyczaj są bardziej gęste niż ciemne kolory. Kiedy uzyskasz zadowalające krycie koloru utrwal lakier pod lampą. Najlepiej jeśli będą to dwie cienkie warstwy. Sweterkowe zdobienie samo w sobie jest dość grube ze względu na wypukłość wzorków, dlatego lepiej nie przesadzić z warstwami lakieru bazowego.

Teraz przyszedł czas na właściwe zdobienie. Na przygotowaną wcześniej folię aluminiową lub spodeczek wylej kilka kropelek lakieru (tego samego, którym wcześniej pomalowałaś paznokcie). Za pomocą sondy zacznij malować wybrany przez siebie wzorek sweterka. Ważne jest aby robić to etapami. Namaluj kilka elementów i szybko utrwal je pod lampą, ponieważ linie lubią się rozpływać. Malując wzorki etapami musisz uzbroić się w trochę więcej cierpliwości, ale masz gwarancję, że wzorek się nie rozmyje i pozostanie wypukły. Dodatkowo, jeśli coś Ci nie wyjdzie w kolejnym etapie malowania, zawsze możesz poprawić jeden element nie zmywając wcześniej naniesionych i utrwalonych linii. To bardzo przydatna wskazówka, szczególnie dla osób początkujących w sweterkowych zdobieniach.

Kiedy jesteś już zadowolona z efektu, utrwal ostateczny wzorek pod lampą. Żeby wzór był wypukły należy powtórzyć malowanie całego wzorka dwa, a nawet trzy razy. Wszystko zależy od stopnia gęstości Twojego lakieru oraz tego, jak bardzo wypukły chciałabyś otrzymać wzorek. Im bardziej gęsty lakier, tym łatwiej Ci będzie malować i mniej warstw będziesz musiała nałożyć. Niestety rzadki lakier wiąże się z koniecznością przynajmniej trzykrotnego poprawiania wzorków. Teraz pozostaje już tylko wykończenie, czyli pokrycie paznokci topem. Możesz zastosować zwykły błyszczący top lub top matowy. Mat prezentuje się bardziej efektownie, ale połysk też ma swój urok. Matowy efekt uzyskasz też przy pomocy proszku akrylowego, który wystarczy wetrzeć w lepką warstwę koloru.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x