Efekt szronu na paznokciach – bajkowe pyłki od Xfem

Szron na paznokciach to zarazem bardzo łatwe i efektowne zdobienie. Kiedyś pokazywaliśmy, jak zrobić go za pomocą efektu syrenki. Dziś prezentujemy specjalnie do tego przeznaczony pyłek Frost Effect od Xfem. Mieliśmy już przyjemność przetestować ich lakiery. Teraz przyszedł czas na pyłki. Kolejny raz efekty są rewelacyjne.

Pyłek aplikowany na mokro

Pyłek Frost Effect możemy wykorzystać na kilka sposobów. Jeśli zależy Ci na typowym efekcie szronu, wystarczy, że pomalujesz paznokcie lakierem hybrydowym w wybranym kolorze tak jak zwykle, a przed utwardzeniem ostatniej warstwy koloru posypiesz mokry lakier pyłkiem. Dobrze jest posypać paznokieć dosyć obficie, żeby mieć pewność, że w całości zostanie on pokryty. Równomiernie posypany paznokieć utrwalamy pod lampą i efekt jest gotowy. Na koniec nie używamy już topu.

Sprawdź aktualne ceny lakierów hybrydowych!

Frost Effect Xfem nr 09 na lakierze białym i różowym

Pyłek wtarty w warstwę dyspersyjną

Innym pomysłem na zastosowanie śnieżnego pyłku jest wtarcie go w warstwę dyspersyjną utwardzonego lakieru. Efekt, który otrzymamy będzie całkiem inny. W tym przypadku postępujemy tak samo, jak z pyłkiem syrenki. Malujemy paznokcie wybranym lakierem hybrydowym, a po utwardzeniu ostatniej warstwy koloru wcieramy pyłek w lepką warstwę, która pozostała na paznokciu. Pyłek wcieramy bardzo dokładnie, aby na płytce paznokcia powstała gładka, równomierna tafla. Na koniec całość pokrywamy nabłyszczającym topem, najlepiej dwa razy, pamiętając o wolnym brzegu. Pozwoli nam to na dłużej cieszyć się uzyskanym efektem.

Frost Effect Xfem nr 05 na lakierze zielonym i białym

Frost Effect Xfem nr 09 na lakierze różowym i białym

Różne efekty w zależności od koloru bazowego

Pyłki wyglądają różnie w zależności od zastosowanego koloru bazowego. Najlepszy efekt otrzymujemy dopasowując kolor lakieru do odcienia pyłku. W naszym przypadku użyty został lakier w kolorze różowym oraz zielonym i pyłki o podobnych odcieniach. Dla porównania prezentujemy też, jak oba produkty wyglądają na kolorze białym. Przykładowo posypując pyłkiem różowym, lakier w różnych odcieniach różu za każdym razem otrzymamy inny efekt kolorystyczny. Warto więc poeksperymentować.

W ofercie Xfem znajduje się bardzo dużo różnego rodzaju pyłków i ozdób do paznokci. Jeśli chodzi o dostępne kolory Frost Effect jest ich aż dziesięć, dlatego trudno zdecydować się na tylko jeden kolor. Gorąco polecamy efekt szronu, ponieważ daje dużo możliwości zdobienia oraz urozmaicenia nawet najprostrzej hybrydowej stylizacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x