Wizualna strona perfum – jakie ma znaczenie?

Podczas wyboru perfum z pewnością kierujesz się również ich wyglądem. Czy zauważyłaś, że masz tendencję to tego, aby sięgać po podobne flakony? Czy wiesz, co o perfumach mówi kolor ich flakonu? Przeczytaj poniższy tekst, a poznasz odpowiedzi.

Pokaż mi swoje perfumy, a powiem Ci jak pachniesz

Istnieją pewne zasady, które można zaobserwować w świecie perfum i nauczyć się zwinniej po nim poruszać. W dobie natłoku coraz to nowszych propozycji, choćbyś chciał, nie nadążysz i nie zdołasz powąchać każdego nowego zapachu. Może więc należy ich szukać również poprzez zmysł wzroku? Jeśli osiągnąłeś już wprawę, która pozwala Ci zdecydować o tym, czy dany zapach będzie Ci się podobał lub nie, po przeczytaniu składników kompozycji, to doskonale, możesz jednak określić je również w inny sposób – po tym jak wyglądają.

Co można wytyczać z flakonu

Zdarza się, że okładka książki czy plakat filmu zupełnie nie wskazują na to, co znajdziesz w środku. Mogą wprowadzać w błąd lub po prostu Ci się nie podobać, a jednak zawartość czy treść doskonale odpowiada Twoim upodobaniom. Jednak z reguły Twoje oczy i wizualne rozpoznanie Cię nie mylą, prawda? Tak samo bywa z perfumami.

Jak bardzo można się pomylić?

Jednym z przykładów na to, że zapach może być wizualnie niezwiązany z flakonem jest I Love Love marki Moshino, których flakon wygląda, jak soczek dla dzieci. Sama kompozycja perfum jest natomiast bardzo ujmująca i doskonale pasuje również kobietom, które dawno wyszły z wieku nastoletniego. Błąd projektanta? Z pewnością wiele pań nawet nie będzie chciało powąchać perfum, choć gdyby wiedziały, że przypomina Light Blue Dolce&Gabbana może byłoby inaczej? Jednak kto chce, aby ich perfumy prezentowały się równie młodzieżowo? Tutaj należy mieć jeszcze na uwadze charakter projektanta – znawcy będą wiedzieli, że falkon pochodzi właśnie od niego. Jak widać, perfumy mogą również mówić wyglądem, a nie tylko zapachem.

Kiedy masz pewność, że flakon skrywa odpowiednie perfumy?

Wielu twórców i projektantów umieszcza swoje perfumy w takich flakonach, aby widać było ich charakter, zanim jeszcze zostaną powąchane. W tej kwestii z pomocą przychodzą… kolory. I tak, zapachy świeże, letnie możesz poznać po tym, że ich flakony są utrzymane w dość zimnej, ale i jasnej kolorystyce – mamy tu niebieski, zielony i ewentualnie żółty, jednak także zachowany w chłodniejszym odcieniu. Przykładem może być: Davidoff Cool Water, których buteleczka jest oczywiście niebieska. Barwy intensywne i mocno nasycone, a także ciepłe są zarezerwowane dla perfum mocnych, słodkich, przejmujących, orientalnych, czasami nawet nazbyt ciężkich. W tej kategorii spotkasz się najczęściej z czerwienią i fioletem. Im ciemniejszy flakon, tym perfumy intensywniejsze.

Szukaj swojego zapachu po flakonie

Barwy pastelowe i inne niż wyżej wymienione są zarezerwowane dla kompozycji bardziej kwiatowych. Jeśli flakon jest barwy lekko łososiowej czy pomarańczowej możesz spodziewać się, że zawartość będzie miała aromat brzoskwiń czy nektaryn. Charakterystyczne są również perfumy pudrowo-różowe, które z reguły są delikatne i bardzo kobiece.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x