Tommy Hilfiger – 7 ciekawych faktów o marce

Tommy Hilfiger to amerykański projektant mody i twórca marki sygnowanej jego nazwiskiem. Poznaj kilka ciekawych faktów temat życia i działalności Tommy Hilfiger.

Kiedy urodził się projektant? Tommy Hilfiger urodził się w 24 marca 1951 roku. Jest zodiakalnym baranem. Pochodzi z Nowego Yorku.

1. Czy Tommy Hilfiger jest gejem?

Wiele jest na temat tego spekulacji. Wiele osób twierdzi też, że Tommy jest gejem. Tymczasem projektant od wielu lat jest ze swoją już drugą żoną Dee. W 2009 roku urodziło mu się 5-te dziecko. Jako jeden z nielicznych w branży modowej jest więc orientacji heteroseksualnej.

2. Czym zajmował się na początku?

Początkowo Tommy projektował szkolne mundurki. W latach 70. miał sieć dziesięciu specjalistycznych sklepów dla młodzieży w kampusie na przedmieściach Nowego Yorku. W 1985 roku założył brand sygnowany własnym nazwiskiem. Pierwsza kampania reklamowa kosztowała go prawie 2 miliony dolarów, jednak się opłaciła, bo szybko został okrzyknięty jednym z najlepszych amerykańskich projektantów. W połowie lat 90. jego styl spodobał się raperowi Snoop Doggy Dogg, który jak wiadomo zaczął mieć wkrótce wielu naśladowców. Tommy Hilfiger zaczął projektować więc modę w stylu casual.

3. Co przyniosło mu sławę?

Niebieskie dżinsy marki sprawiły, że Tommy Hilfiger stał się królem „mody ulicznej” w latach 90. XX wieku.

4. Ile Tommy Hilfiger zarabia?

Dokładnie tego nie wiadomo, ale imperium mody Tommy Hilfiger, uzupełnione o perfumy i inne towary luksusowe, warte jest ponad 400 milionów dolarów rocznie. Projektant w 2006 roku sprzedał swoją firmę za 1,6 miliardów dolarów. Przy czym projekty ubrań Tommy Hilfiger pozostały nieformalne, a ich ceny umiarkowane.

5. Czym zajmuje się Tommy Hilfiger w wolnym czasie?

Hilfiger spędza wiele wolnego czasu i pieniędzy na karaibskiej wyspie Mustique. Para się też innych zajęć. Był na przykład sędzią w telewizyjnym programie The Cut. Opublikował dwie książki zatytułowane „All-American: A Style Book” i „Styl Rockowy: Jak moda przenosi się do muzyki”. Sam jest też zwolennikiem muzyki rockowej – sponsorował koncerty The Rolling Stone, Britney Spears i Jewel.

6. Co jest tajemnicą sukcesu marki Tommy Hilfiger?

Jednym z najlepszych narzędzi marketingowych marki jest ubieranie gwiazd. W 1992 roku ubrania Tommy Hilfiger założył Snoop Doggy Dogg na występ Saturday Night Live. Od tego czasu trendy marka zaczęła przyciągać wiele innych nazwisk. Ubrała muzyczne gwiazdy takie jak Fugees, Bruce Springsteen, David Bowie Mariah Carey i TLC. Również Michael Jackson nosił sweterek Hilfigera podczas promowania swojego albumu HIStory. Oprócz wymienionych wyżej gwiazd, zwolennikami marki są takie nazwiska, jak Leonardo DiCaprio, Sidney Poitier i Quincy Jones.

7. Czym pachną perfumy Tommy Hilfiger?

Warto pamiętać, że Tommy Hilfiger to nie tylko ubrania – marka produkuje też perfumy. Buteleczki są zdobione charakterystycznymi dla marki barwami: granatem, czerwienią i bielą, Zapachy są świeże, pasujące na codzienne okazje. W perfumach dla kobiet i mężczyzn często można wyczuć cytrynę, bergamotkę i białe kwiaty.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x