Marmurkowe paznokcie hybrydowe krok po kroku

Marmurkowe paznokcie wyglądają bardzo efektownie i oryginalnie. Zdobienie przypomina naturalny kamień. Najczęściej występuje w odcieniach bieli, czerni oraz szarości, jednak jeśli chcesz możesz użyć dowolnych kolorów. Nie potrzeba tu precyzji ani wprawionej w malowaniu wzorków ręki. Przeczytaj jak je zrobić i przekonaj się jakie to proste!

Czego potrzebujemy

  • Baza hybrydowa
  • Top hybrydowy (błyszczący lub matowy)
  • Biały lakier hybrydowy
  • Czarny lakier hybrydowy
  • Cienki pędzelek do zdobień
  • Kawałek folii aluminiowej
  • Mały pojemniczek z cleanerem

Jak namalować marmurek na paznokciach

Na początek przygotowujemy paznokcie do malowania. Pozbywamy się skórek, opiłowujemy paznokcie nadając im odpowiedni kształt oraz długość. Wyrównujemy płytkę delikatnym bloczkiem i przemywamy cleanerem. Teraz możemy już nałożyć hybrydową bazę i utrwalić ją pod lampą jak zwykle.

Teraz zabieramy się za malowanie paznokci naszym lakierem bazowym, czyli w tym przypadku kolorem białym. Nakładamy dwie cienkie warstwy i każdorazowo utwardzamy lakier pod lampą. Można użyć także innego koloru lakieru. Najlepiej, żeby malowany marmurek miał kolory podobne do naturalnych kamieni, ponieważ wtedy efekt jest najładniejszy.

Następnie na kawałek folii nanosimy kroplę lakieru czarnego oraz kroplę lakieru białego, który mieszamy z odrobiną czerni tak, aby powstał jaśniutki szary odcień. Możemy pominąć ten krok i użyć po prostu jasnego szarego lakieru. Jeśli jednak mamy ograniczone zasoby kolorów, to czerń z bielą absolutnie wystarczą. Paznokieć malujemy topem i co najważniejsze – nie utrwalamy go pod lampą! Na mokrym topie malujemy nieprecyzyjne pęknięcia przy użyciu szarego lakieru. Jeśli chcemy, aby efekt był bardziej rozmyty, wystarczy zamoczyć pędzelek w pojemniczku z cleanerem i przeciągnąć nim delikatnie namalowane szare smugi. Teraz utrwalamy wzór pod lampą i ponownie pokrywamy paznokieć topem nie utrwalając go. Na końcówkę pędzelka nabieramy odrobinę czarnego lakieru i w wybranych miejscach malujemy cieniutkie żyłki. Efekt powinien być taki, jakby trzęsła nam się ręka, czyli staramy się robić to nieprecyzyjnie.

Kiedy nasz marmurek osiągnie pożądaną formę, możemy utrwalić go pod lampą i ostatecznie pokryć paznokcie topem. Top ponownie utwardzamy pod lampą i nasz wzorek jest skończony. Piękny efekt daje zarówno top matowy jak i błyszczący. Kolory marmurków możemy dowolnie wybierać i tworzyć je na jasnym lub na ciemnym tle. Bardzo ciekawy efekt osiągniemy odwracając proporcje. Jako bazy używamy wtedy czerni, na której malujemy białe lub pastelowe wzorki. Wszystko zależy jednak od Twojej pomysłowości.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x