Dzień singla w Chinach – jaki ma związek z naszymi zakupami?

Gdy myślisz o wyprzedażach, niesamowitych obniżkach cen, rewelacyjnych rabatach, do głowy przychodzą Ci hasła typu black friday, cyber monday, nocne wyprzedaże czy dzień darmowej wysyłki. Warto zadbać o jeszcze jedno hasło. O jeszcze jeden zakupowy event, który swoją skalą przewyższa każdy dotąd znany. Mowa o chińskim dniu singla.

Dzień singla to swoista odpowiedź na Walentynki. Święto mające swój początek w latach 90 ubiegłego wieku – wykorzystali chińscy potentaci e-commerce. Trzeba przyznać, że marketerzy platformy handlowej Alibaba dokonali rzeczy niebywałej. W 2009 roku w swoim wydarzeniu skierowanym do ludzi nie będących w stałych związkach wykreowali jasny komunikat – kup sobie prezent. Akcja odniosła spektakularny sukces. Obroty rzędu 100 mln dolarów w jeden dzień nie przeszły bez echa. Każdy kolejny rok, to coraz lepsze wyniki. Akcja przybrała szerszy wymiar i nowe, „e-commercowe święto” stało się synonimem tańszych zakupów w internecie. Co ciekawe, na całym świecie identyfikowane jest obecnie jako Global shopping festival.

Dzień singla w Chinach – kiedy?

Dzień singla w Chinach przypada na 11 listopada. To właśnie wtedy dochodzi do niesamowitych przecen, obniżek i rabatów. Jak z nich korzystać i gdzie ich szukać? Najtańsze zakupy w tym czasie zrobimy na najpopularniejszych platformach handlowych takich jak Aliexpress czy Alibaba. Obniżki czy rabaty często w tym dniu przekraczają nawet 70%.

Na co warto zwrócić uwagę?

Poszukaj przedmiotu, który chcesz kupić przed oficjalnymi obniżkami. Zdarza się, że cena produktu przed oficjalnym startem wydarzenia jest podnoszona tylko po to by obniżyć ją w dniu promocyjnym. Oczywiście nie dzieje się tak w każdym przypadku. Warto mieć to jednak na uwadze.

Jeżeli możesz, płać kartą kredytową. W przypadku jakichkolwiek komplikacji (brak przesyłki lub uszkodzony towar), możesz wystąpić do swojego banku z reklamacją transakcji przy użyciu karty kredytowej (chargeback). Tzw. obciążenie zwrotne Inicjuje bank w Twoim imieniu. Jedna z najskuteczniejszych form reklamacyjnych, bo odbywająca się po stronie banku.

Wysyłka. Nie twierdzimy, że robienie zakupów przedświątecznych w dniu singla to zły pomysł. Pamiętaj jednak, że tego dnia ilość zamówień jest anormalna. Chińscy przewoźnicy na ogól radzą sobie z tymi, tematami a przesyłki w najgorszym wypadku docierają do 5-6 tygodni. Niewiadomą jest jednak ilość zamówień, która z roku na rok się zwiększa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x