Pędzelki do paznokci i najlepsze produkty do malowania wzorków

Dziś coś na temat zdobienia paznokci, ale trochę inaczej niż zwykle. Często patrzysz na precyzyjne zdobienia robione przez innych i zastanawiasz się jakim cudem wychodzą one tak ładnie, kiedy Twoje odbiegają od wymarzonego ideału? Zastanów się nad zakupem odpowiednich produktów oraz pędzelków do zdobień. To one w dużej mierze ułatwiają pracę i często są kluczem do sukcesu.

Akcesoria do zdobienia – pędzelki i sondy

Na początek weźmiemy pod lupę akcesoria do malowania wzorków. Mamy do wyboru cały arsenał różności – orgomna ilość modeli pędzelków niekiedy przeznaczonych do konkretnego rodzaju zdobień oraz sondy do malowania kropeczek lub nanoszenia na paznokcie cyrkonii i innych ozdób. Decyzja, które z nich wybrać jest trudna i warto wziąć tu pod uwagę dwie ważne rzeczy – jak często malujemy wzorki i czy malujemy je tylko sobie. Zajmując się stylizacją paznokci profesjonalnie oczywiście warto zainwestować w porządny zestaw pędzli dobrej jakości.

Zakładając, że nie zajmujemy się stylizacją paznokci profesjonalnie, to najlepiej będzie zainwestować w jeden lub dwa rodzaje pędzelka do zdobień, ale dobrej jakości. Już za cenę około 30 zł można kupić bardzo dobry pędzelek, który będzie na tyle uniwersalny, że posłuży nam przy niemalże wszystkich zdobieniach. Nie warto kupować tanich dużych zestawów, ponieważ wiele pędzli w nich zawartych do niczego się nie przyda, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Przydatna jest też sonda do zdobień. Ma ona dwa końce zakończone kuleczką mniejszą oraz większą. Możemy nią malować kropeczki, nanosić na paznokcie błyskotki, mieszać kolory hybryd lub nawet malować wzorki. Kosztuje dosłownie maksymalnie kilka złotych, a sprawdzi się nie jeden raz, dlatego warto ją posiadać.

Jaki pędzelek będzie najbardziej uniwersalny

Najbardziej uniwersalny pędzelek do zdobień, to taki z cieniutką jak igła końcówką, wykonany z syntetycznego włosia. Powinien mieć około 6mm, ponieważ krótszym włosiem trudno będzie wykonać precyzyjne cienkie linie mimo zaostrzonej końcówki włosia. Długość włosków ma tu ogromne znaczenie. Przykładowym pędzelkiem, który jest w zasadzie idealny na początek jest Indigo 04. Jeśli więc planujesz zakupić tylko jeden, to zdecydowanie polecamy pędzelek tego typu lub nawet cieńszy.

Pędzelki do konkretnych zadań

Pędzelek do żelu – płaski, dość gęsty i szeroki pędzelek, którym możesz nałożyć na płytkę paznokcia żel. Taki pędzel przyda się też do zdobienia lakierami hybrydowymi, które możemy nim nakładać na płytkę paznokcia za zasadzie łopatki z wymieszanymi kolorami tworząc na paznokciach marmurki lub mozaiki.

Pędzelek do precyzyjnych kresek – To wcześniej wspomniany najbardziej uniwersalny pędzelek z zaostrzoną cienką końcówką o długości około 6mm. Namalujemy nim precyzyjne linie lub grubsze kreski w zależności od tego jak dociśniemy go do płytki paznokcia. Z pewnością sprawdzi się przy wielu zdobieniach.

Pędzelek wachlarzyk – Takim pędzlem możemy na przykład usunąć pył powstały podczas piłowania paznokci. Świetnie sprawdzi się też przy aplikacji różnego rodzaju pyłków do paznokci, takich jak efekt syrenki, efekt lustra czy kameleon. Wachlarzowym pędzelkiem łatwo usuniemy nadmiar drobinek pozostałych na płytce lub oczyścimy z nich zagłębienia między paznokciem a skórkami zanim pokryjemy paznokcie topem. Jest na tyle miękki i delikatny, że nie porysuje nam powstałej na paznokciu mieniącej się tafli.

Pędzelek do ombre – Jest idealny do tworzenia efektu cieniowania na paznokciach. Jego włosie jest gęstsze u nasady i cieńsze na końcu, a także odpowiednio elastyczne, dzięki czemu kolory pięknie się ze sobą mieszają. Można nim wykonać cieniowanie w pionie i w poziomie.

Jakimi produktami malować wzorki

Kiedy mamy już wybrane odpowiednie pędzelki, pozostaje jeszcze jeden wybór. Chodzi oczywiście o produkt, którym będziemy wykonywać zdobienie. Możemy to robić lakierami hybrydowymi. Warto wtedy wybrać te, które są dość napigmentowane. Kolory powinny być na tyle intensywne, aby wzorek był wyraźny już przy pierwszym pociągnięciu po paznokciu. Jeśli zależy Ci na lepszym efekcie, to zdecyduj się na zakup paint gelu. Jest to produkt przeznaczony typowo do zdobień. Zawiera w sobie bardzo dużo pigmentu, a po utwardzeniu nie pozostawia warstwy dyspersyjnej. Można go stosować także na cały paznokieć. Czas utrwalania paint gelu jest nieco dłuższy niż w przypadku hybrydy i wynosi 120 sec w lampie uv oraz 60 sec w lampie led. Nie spływa z paznokcia i jest idealnie gęsty. Paint gel występuje w wielu kolorach i o różnych pojemnościach. Mały słoiczek zawierający 5g produktu znanych firm możemy kupić już za około 30 zł, czyli podobnie jak lakier hybrydowy.

Odrobina cierpliwości, odpowiedni pędzelek i dobry produkt, to klucze do sukcesu w zdobieniu paznokci. Jesteśmy ciekawi, jakie Wy pędzelki i produkty polecacie i które uważacie za najbardziej przydatne dla początkujących w malowaniu wzorków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x