Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego dla każdego mężczyzny stanowi nie lada wyzwanie. Choć swą wybrankę zna od lat nagle zaczynają się pojawiać wątpliwości, czy wybrany pierścionek na pewno jej się spodoba. Również coraz większy wybór pierścionków nie jest tutaj sprzymierzeńcem, na szczęście z pomocą wykwalifikowanych pracowników salonów jubilerskich zadanie to okazuje się znacznie prostsze.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego symbolu miłości i oddania należy oszacować budżet, którego następnie należy się twardo trzymać. Obecnie pierścionki zaręczynowe są dostępne w różnorodnych stylach, posiadają kamienie różnej wielkości i gatunku, a co za tym idzie również ich cena jest mocno zróżnicowana. Na szczęście jubilerzy wychodzą z pomocną dłonią również dla tych osób, których budżet nie pozwala na wielkie szaleństwa.

Jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka?

Następnym krokiem jest zbadanie odpowiedniego rozmiaru palca (dla niewtajemniczonych mężczyzn chodzi o serdeczny palec prawej dłoni). Choć zadanie to wydaje się banalnie proste w rzeczywistości może nieść ze sobą wysokie ryzyko. Kupno za małego pierścionka to nie tylko jedno z większych faux-pas, ale dodatkowo pieniądze wyrzucone w błoto, z kolei za duże można zmniejszyć, jednak wyłącznie te z jednym kamieniem. Jak się zabrać do ustalenia rozmiaru? Możesz wypróbować jedną z poniższych metod:

● zabrać partnerkę do jubilera, gdzie profesjonalną miarką ustali się właściwą wielkość pierścionka zaręczynowego, jednak straci się element zaskoczenia,
● sprawdzić rozmiar pierścionków posiadanych przez partnerkę, należy jednak pamiętać, że zazwyczaj kobiety noszą pierścionki na palcach środkowych, toteż rozmiar może być odrobinę za duży,
● poprosić o pomoc bliską przyjaciółkę partnerki lub siostrę.

Wielu mężczyzn próbuje samodzielnie zmierzyć palec partnerki podczas snu wykorzystując do tego centymetr krawiecki lub, co bardziej pomysłowi, suwmiarkę. Jednak nie są to polecane metody, ponieważ wyniki często są błędne, przez co sam pierścionek zaręczynowy nietrafiony.

Diament czy może szafir?

Kolejnym niezwykle istotnym elementem podczas poszukiwania odpowiedniego pierścionka zaręczynowego jest dobór odpowiedniego kamienia szlachetnego. Obecnie producenci oferują szeroką gamę kamieni, od powszechnie uwielbianych diamentów, które zachwycają klasą, przez szkarłatne rubiny czy zmysłowe szafiry w stylu pierścionka księżnej Kate. Jedno jest pewne, każda kobieta ma swój ideał i dlatego tak ważne jest ustalenie o czym marzy partnerka. Wbrew powszechnym trendom coraz więcej pań decyduje się na kolorowe kamienie zdobiące pierścionki zaręczynowe i choć ustalenie preferencji nie będzie proste to z pewnością warto to zrobić.

Alternatywa – cyrkonia

Pierścionki zaręczynowe zdobione kamieniami szlachetnymi to spory wydatek, który waha się w okolicach od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od wielkości kamienia. Na szczęście jubilerzy wyszli naprzeciw potrzebom mężczyzn, których budżet jest ograniczony i opracowali sztuczne kamienie. Dzisiejsze cyrkonie, ponieważ to o nich mowa, stanowią wysoką konkurencję dla kamieni szlachetnych. Te najlepsze trudno odróżnić od prawdziwego diamentu. Cieszą oko tak samo mocno jak kamienie szlachetne, ale są znacznie tańsze, a jak wiadomo, nie cena pierścionka świadczy o miłości wybranka.Już ostatnim elementem przygotowań jest kupno wybranego pierścionka. Dla tych panów, którzy potrzebują jeszcze porady najlepszym rozwiązaniem będzie wybrać się do salonu. Pracownik pomoże podjąć ostateczną decyzję i dobierze odpowiednie pudełeczko. Jednak dla tych wszystkich mężczyzn, którzy są pewni, że już wszystko wiedzą wygodniejszym rozwiązaniem może być zakup przez internet. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy kamień szlachetny posiada własny certyfikat, w którym zawarte są podstawowe informacje o kamieniu. Dlatego każdorazowo należy upominać się o odpowiednią dokumentację, która będzie stanowić gwarancję, że płaci się za to co się kupuje.

Artykuł powstał we współpracy z pracownią jubilerską Arlekin Design z Krakowa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x