Mechaniczny Timex? Tak! Timex Marlin, nowość od Amerykanów.

Timex na naszym rynku jest znany przede wszystkim z dość obfitej gamy zegarków kwarcowych. Warto jednak pamiętać o dość bogatej historii tej amerykańskiej firmy i tym, że od lat 50 zdołali wyprodukować już przeszło 100 milionów zegarków. Mamy rok 2017 i zaproszenie od Timexa do małej podróży w czasie.

Jedną z najbardziej charakterystycznych i co najważniejsze uwielbianych funkcji większości timexów jest podświetlenie zwane Indiglo. Podświetlenie ma charakterystyczny seledynowy kolor i nie da się go pomylić z żadnym innym rozwiązaniem.

Dzisiaj jednak pragniemy przedstawić Wam wspaniałą i co najważniejsze mechaniczną reedycję zegarka z lat 60, która pojawiła się w sprzedaży. Timex Marlin to bardzo klasyczna forma w stalowej kopercie i z czarnym skórzanym paskiem. Martwi nas jedynie brak jednoznacznej informacji dotyczącej pochodzenia mechanizmu. Cieszymy się jednak z powrotu do klasycznej formuły. Zegarek w chwili obecnej wyceniany jest na około 200 dolarów. Cena niezwykle atrakcyjna jak na zegarek mechaniczny może sugerować pewne kompromisy jakościowe np. gorszej jakości szkiełko.Wierzymy jednak, że Timex utrzyma ten kierunek i tak jak w latach 90 dostarczy nam wkrótce niesamowicie bogatą gamę zegarków tym razem mechanicznych.

fot. timex.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk Gurgul
Patryk Gurgul
6 lat temu

Cena akurat jest wysoka. 200 dolarów za hesalitowe szkło (rozumiem ideę, kiedyś tylko takie były) i Sea-gull ST15 w środku. Zaletą jest stopsekunda, ale to wciąż zwykły wół roboczy z naciągiem manualnym. Timex zauważył modę na reedycje historycznych modeli i wziął na tapetę i postanowił polecieć przede wszystkim na sentymencie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x