Moda na DIY, czyli zrób sobie torbę

DIY (ang. do it yourself – zrób to sama) to fantastyczna moda! Dzięki niej możemy spożytkować tkwiącą w nas kreatywność, podarować nowe życie dawno nieużywanym już ubraniom, a nawet stworzyć coś z niczego. Zasady są proste – najważniejsze to dobrze się bawić i tworzyć rzeczy niepowtarzalne, które podkreślą nasz indywidualny styl.

Nie dotyczy to tylko ubrań – jeżeli lubisz manualne zadania, możesz odrestaurować stary mebel, uszyć futerał na swojego laptopa lub zaprojektować i wykonać oryginalną zastawę stołową. Moda na DIY jest popularna właśnie dlatego, że właściwie nie zna ograniczeń!

Pierwsza fala – majsterkowanie sposobem na przetrwanie

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu majsterkowanie, określane dziś chętniej angielskojęzycznym DIY, było metodą na to, aby poradzić sobie w trudnych czasach i związać koniec z końcem. Od zakończenia II wojny światowej aż do lat 90-tych w sklepach brakowało towarów, a w portfelach pieniędzy. Ci, którzy potrafili zrobić coś własnoręcznie, mogli rozwiązać wiele problemów życia codziennego, tym samym pomagając swojej rodzinie, bliskim i sąsiadom. Wszystko zmieniło się wraz z końcem XX wieku i napływem wielu kolorowych, tanich produktów, na które może sobie pozwolić prawie każdy. Wraz ze zmierzchem PRL-u nastał zmierzch majsterkowania. Dzierganie swetrów czy renowacja mebli przestała się opłacać, a wielu przestała się podobać.

Fala druga – DIY sposobem na oryginalność

Dziś wielu z nas znużyło się tanimi, ogólnodostępnymi produktami, które nie mają nic wspólnego z oryginalnością czy luksusem. Po 25 latach poczułyśmy, że chcemy czegoś wyjątkowego – stąd druga fala DIY. Zaczęłyśmy tworzyć na nowo, ponieważ dzięki temu możemy wyglądać modnie i oryginalnie, nie obawiając się, że wszystkie koleżanki przyjdą na spotkanie w identycznej bluzce. Co więcej, zabawa w rękodzieło daje naprawdę wiele satysfakcji, pozwala rozwijać wyobraźnię i jest świetną metodą na relaks po stresującym dniu pracy. Sprawdź, czy DIY jest dla Ciebie!

Pierwsze kroki z rękodziełem, czyli ekologiczna torba

Chcesz rozpocząć przygodę z Do It Yourself? Zacznij od czegoś prostego, np. od stworzenia oryginalnej, ekologicznej torby na zakupy! Nie musisz jej szyć, jeśli nie jest to Twoja domena.Kup gładką torbę o naturalnym odcieniu, kilka kolorowych marketów do rysowania po tkaninach w sklepie internetowym reporteryoung.pl i do dzieła!  Baw się, twórz, koloruj i tym samym sprawdź, czy DIY to coś, co sprawia Ci przyjemność. Jeżeli okaże się, że tak, w Internecie znajdziesz całe mnóstwo przepisów na to, jak stworzyć coś z niczego. Satysfakcja gwarantowana!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x