Koszulowe klasyki dla kobiet i mężczyzn – Ralph Lauren

Koszula to ponadczasowy element garderoby, który powinien znaleźć się w szafie każdego z nas, bez względu na to, jaki styl preferujemy na co dzień. Warto postawić na porządny produkt wysokiej jakości, doskonale skrojony i uszyty.

Takie z pewnością są koszule amerykańskiego potentata odzieżowego – Ralpha Laurena, który swoje imperium zbudował między innymi na kołnierzykach.

Ralph Lauren – sportowa elegancja

Dom mody Ralpha Laurena sygnuje swoim logo kilka linii ubrań. Są wśród nich np.:
● ekskluzywna linia Purple Label,
● najbardziej klasyczna – Black Label,
● linia retro – RRL,
● linia sportowa – RLX,
● linia dla młodszych klientów – Denim&Supply,
● linia w amerykańskim stylu preppy – Rygby,
● najbardziej popularna i najszerzej dostępna linia – Polo Ralph Lauren.

Ubrania Ralpha Laurena doskonale wpisują się w klasyczny, amerykański styl preppy i często kojarzone są ze sportową elegancją. Nic dziwnego, skoro logo projektanta przedstawia mężczyznę na koniu, grającego w polo. Ponadto w 2005 roku marka została głównym sponsorem prestiżowego turnieju tenisowego US Open, a w 2006 – dostawcą odzieży m.in. dla sędziów najstarszego turnieju tenisowego na świecie – Wimbledonu.

Co wyróżnia koszule Ralpha Laurena

Logo Ralpha Laurena znaleźć można na różnych produktach – od koszulek polo, przez kurtki, sukienki, marynarki, po akcesoria czy perfumy. Jednak to koszule są jednym z najlepiej znanych i najbardziej popularnych produktów tego domu mody. Czym się wyróżniają?

● Po pierwsze, wyprodukowane są z wysokogatunkowych tkanin, składających się zwykle w większości (lub w 100%) z bawełny. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka wyglądają na produkty z górnej półki.
● Po drugie, koszule RL są doskonale skrojone i świetnie się układają. Nie ma mowy o słabiej jakości, wystających niciach, rozchodzących się lub krzywych szwach.
● Po trzecie, kolorystyka koszul jest zwykle klasyczna, stonowana. Dominują błękity, jasne róże, granaty czy szarości. Znaleźć można oczywiście produkty różowe, czerwone czy pomarańczowe, jednak należą one do mniejszości.
● Po czwarte, najczęściej powtarzającym się motywem (oczywiście poza jednolitym kolorem) są paski i krata, typowe dla amerykańskiego stylu preppy.
● Po piąte, na większości koszul wyhaftowane jest charakterystyczne logo Ralpha Laurena. Zwykle znajduje się na lewej kieszonce (lub jeśli koszula nie ma kieszonki – po prostu na lewej piersi) i jest niewielkich rozmiarów. Dzięki temu koszule są charakterystyczne, a mimo to nie przestają być proste, klasyczne i ponadczasowe.

Musimy pamiętać, że za taką jakość należy też odpowiednio zapłacić. Ceny koszul zaczynają się zwykle od 500 zł. Na szczęście, dzięki ofertom sklepów internetowych, czy ekskluzywnych komisów, takich jak thetags.com, oryginalne koszule RL można nabyć za znacznie niższą cenę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x