Puder sypki matujący: zobacz, jakie cechy powinien posiadać!

Puder sypki matujący to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, która ma do czynienia ze skórą tłustą lub mieszaną – to produkt, bardzo skutecznie radzący sobie z nadmiernym przetłuszczaniem i świeceniem się skóry. Na rynku kosmetycznym możemy jednak znaleźć wiele różnych pudrów do twarzy – jak zatem wybrać ten jedyny? Podpowiadamy, jakie cechy powinien posiadać idealny puder sypki matujący!

Matujący puder do twarzy – pochłanianie nadmiaru sebum

Wybrany przez nas sypki puder matujący do twarzy powinien przede wszystkim spełniać swoją podstawową rolę – to znaczy pochłaniać nadmiar sebum na skórze. Bardzo ważne jednak jest to, by nie powodował przy tym przesuszania i suchych skórek, np. przy nosie. Produkt tego typu powinien zapewnić efekt matowej skóry, zachowując na niej prawidłowy poziom nawilżenia. Jeżeli poza problemem przetłuszczania się, mamy również kłopot z trądzikiem, najlepiej sięgnąć po puder mineralny, którego wyjątkowe właściwości pozwalają w pewien sposób ,,leczyć” chorą skórę.

Puder sypki matujący – wygładzanie skóry twarzy i utrwalanie makijażu

Poza spełnianiem swojej głównej roli, dobry puder do twarzy powinien też wygładzać nierówności, tworząc jednolity efekt końcowy makijażu. Dzięki tej cesze będzie w stanie naprawiać pewne ,,niedociągnięcia”, które pozostawił po sobie podkład do twarzy. Bardzo ważne jest również to, by puder sypki matujący posiadał właściwości utrwalające makijaż – dzięki temu nie będziemy musiały aplikować kolejnej warstwy kosmetyków.

Transparentny puder sypki matujący

Większość znajdujących się na rynku kosmetycznym pudrów sypkich ma transparentny kolor, co bardzo ułatwia łączenie go z innymi kosmetykami do makijażu twarzy. Jeśli mamy w zwyczaju konturować twarz, nakładać róż do policzków lub inne tego typu kosmetyki wykończeniowe, puder transparentny sypki sprawdzi się znakomicie – przedłuży trwałość całego makijażu, bez ingerowania w kolorystykę wybranych kosmetyków.

Puder sypki matujący – a może jednak puder w kamieniu?

Bardzo często możemy spotkać się również z tradycyjnymi pudrami w kamieniu, które różni od siebie przede wszystkim konsystencja. O ile pudry sypkie charakteryzują się bardzo dobrym działaniem, o tyle nieco problematyczna może okazać się ich aplikacja na skórę – nie zawsze jesteśmy w stanie nałożyć na pędzel odpowiednią ilość produktu i rozprowadzić ją równomiernie na skórze. Jeśli zależy nam na szybkiej i łatwej aplikacji produktu również w ciągu dnia, lepiej wybrać produkt w kamieniu, np. z dołączoną do niego specjalną gąbeczką.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x