Gwiazdy Hollywood wystawią swoje kreacje ze Złotych Globów na eBay w ramach akcji TIME’S UP

Od piątku 19 stycznia do 26 stycznia do 18:00 czasu polskiego Internauci mogą wejść na stronę ebay.com/timesup i licytować kultowe kreacje z czerwonego dywanu, prezentowane przez takie gwiazdy, jak Reese Witherspoon, Meryl Streep, Elisabeth Moss, Tracee Ellis Ross, Emma Watson i Jude Law podczas tegorocznych Złotych Globów. Możliwość taką zawdzięczamy hojności darczyńców, do grona których zaliczają się takie sławy, jak Armani, Chanel, Dior, Gucci, Marc Jacobs czy Versace.

Inicjatywa została stworzona przez Condé Nast, właściciela tytułów takich jak Vogue, Vanity Fair czy Glamour, we współpracy z eBay i funduszem TIME’S UP. Celem jest zebranie pieniędzy w imieniu funduszu obrony prawnej TIME’S UP poprzez licytację czarnych sukni i smokingów nominowanych artystów, prezenterów i gości, które założyli podczas 75. ceremonii wręczenia Złotych Globów. Całość zgromadzonych pieniędzy z aukcji zasili konto funduszu obrony prawnej TIME’S UP, który pomaga osobom napastowanym seksualnie w pracy pokryć koszty pomocy prawnej oraz pomocy w zakresie public relations.

Czarne suknie i smokingi podarowane przez projektantów symbolizują solidarność z ofiarami napastowania seksualnego oraz przemocy. Zostały założone podczas gali Złotych Globów 2018, aby zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa i równości w miejscu pracy.

– Jesteśmy zachwyceni, że aktorzy i inni przedstawiciele branży rozrywkowej tym wyjątkowym gestem chcą położyć kres pladze molestowania seksualnego w pracy – powiedziała Fatima Goss Graves, prezes i dyrektor generalny National Women’s Law Center, organizacji zarządzającej funduszem TIME’S UP Legal Defense Fund. – Z każda podjętą inicjatywą zachęcali coraz więcej prawników do dołączenia do zespołu TIME’S UP Legal Defense Fund oraz inne osoby do udzielenia wsparcia tej inicjatywie – dodaje.

– Poszanowanie, ochrona i promowanie różnorodności to kluczowa wartość w kulturze eBay, tak jako pracodawcy, jak i jednej z wiodących platform handlowych na świecie – powiedział Devin Wenig, prezes i dyrektor generalny eBay. – Jako firma wspierająca równość płac obu płci i dążąca do eliminacji wszelkich obraźliwych i krzywdzących zachowań w miejscu pracy, z dumą wspieramy akcję TIME’S UP – dodaje.

Trzy z przekazanych kreacji będą dostępne w ramach loterii, podczas której użytkownicy będą mogli przekazać darowiznę w wysokości 25 dolarów na rzecz TIME’S UP Legal Defense Fund i tym samym zyskać możliwość wylosowania wybranej sukni. Projektanci tych kreacji to Stella McCartney, Diane von Furstenberg oraz Rosie Assoulin, a ich suknie podczas ceremonii wręczenia Złotych Globów założyły odpowiednio Claire Foy, Madeline Brewer oraz Mandy Moore.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x