Push-up pośladków. Operacja na ujędrnienie i powiększanie pośladków

Powiększanie pośladków nie jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w chirurgii estetycznej – daleko mu do częstotliwości wyboru powiększania piersi czy korekty nosa. Być może dlatego, że wydaje się, iż pośladki na pierwszy rzut oka znacznie mniej przyciągają uwagę niż właśnie piersi czy też twarz. Jednak mniej to niekoniecznie oznacza wcale. Jeżeli więc ktoś jest bardzo niezadowolony z wyglądu swoich pośladków, to warto rozważyć dostępne metody poprawy sytuacji.

Zacznijmy od ćwiczeń

Jeżeli problem jest stosunkowo niewielki, to czasem do jego eliminacji wystarczy odpowiednie przyłożenie się do ćwiczeń. Jest wiele programów treningowych przystosowanych specjalnie na potrzeby osób chcących poprawić stan swoich pośladków – warto więc dać im szansę, zanim skorzystamy z innych metod. Musimy oczywiście mieć tu świadomość, że efekt spowodowany ćwiczeniami nie będzie natychmiastowy i potencjalnie sporo będziemy musieli poczekać, zanim zobaczymy jakąkolwiek różnicę. Przy odrobinie pecha natomiast – może się okazać, że nasze ćwiczenia nie były wystarczająco efektywne, by przynieść oczekiwany rezultat, a tym samym straciliśmy mnóstwo czasu i stanęliśmy ponownie w miejscu startu – nadal nie podobają nam się nasze pośladki, tyle że upłynął już rok od czasu kiedy pierwszy raz tak stwierdziliśmy i postanowiliśmy coś z tym zrobić.

A może wystarczy kwas hialuronowy?

Co prawda kwas hialuronowy nie jest idealnym rozwiązaniem na wszystkie problemy, to w świadomości społecznej istnieje jako uniwersalne rozwiązanie w kwestii drobnych korekt zarówno twarzy, jak i innych części ciała. Rzeczywiście możliwe jest powiększenie pośladków z wykorzystaniem takiego kwasu, jednak podobnie jak w przypadku innych zabiegów opartych o kwas hialuronowy – efekt nie będzie trwały. Przygotujmy się zatem na konieczność powtarzania zabiegu co kilka miesięcy – uwzględnijmy też ten fakt rozważając koszty, jakie będziemy musieli ponieść.

Wykorzystajmy własny tłuszcz

Często podczas zabiegu liposukcji, rozważane jest wykorzystanie tego samego tłuszczu w celu powiększenia piersi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby odessany tłuszcz zamiast do piersi powędrował do pośladków. Ten swoisty przeszczep tłuszczu, zwany profesjonalnie lipotransferem sprawi, że po trwającym średnią godzinę lub dwie zabiegu nie tylko nasze pośladki będą bardziej atrakcyjne, ale też nadmiar tłuszczu z naszego brzucha zostanie odessany. Metoda ta uważana jest często przez pacjentki jako stosunkowo naturalna i bezpieczna, nie wszczepiamy przecież do organizmu żadnych nowych elementów, a jedynie wykorzystujemy nasz własny tłuszcz. Jest to prawda, jednak musimy wziąć pod uwagę to, że efekt będzie natychmiastowy, ale nie całkiem trwały. Nasz tłuszcz jest niestety o tyle “złośliwy”, że gdy jest na brzuchu, to jest niezwykle trwały, natomiast po przeszczepieniu go do naszych pośladków lub inne miejsce – w ciągu kilku miesięcy w znacznym stopniu zostanie wchłonięty przez organizm, a po dwóch-trzech latach z naszego przeszczepu praktycznie nic już nie pozostanie i ponownie trzeba będzie wykonać zabieg.

A może implanty?

Podobnie jak w przypadku zabiegu powiększania piersi, również powiększanie, czy też kształtowanie pośladków może być realizowane z wykorzystaniem implantów. Jest to stosunkowo najbardziej skuteczna metoda, gdyż uzyskany efekt jest znacząco bardziej trwały niż w przypadku tych wymienionych wcześniej. Nie ma ryzyka, że implanty się rozpuszczą – tak jak miało to miejsce w przypadku tłuszczu lub kwasu hialuronowego, tym samym możemy liczyć na długie lata z atrakcyjnymi pośladkami. Dodatkową zaletą skorzystania z implantów jest możliwość dość precyzyjnego wpływania na kształt naszych pośladków po operacji. Wybierając bowiem konkretny kształt implantów, mamy tym samym ogromny wpływ na wygląd efektu końcowego po operacji. Nie da się jednak ukryć, że jest to stosunkowo najbardziej inwazyjna metoda, może ona więc niepokoić niektóre pacjentki. Obawy te są raczej nieuzasadnione, gdyż podobnie jak w przypadku implantów piersi – mamy tu do czynienia z nie tylko bardzo zaawansowanymi materiałami, z których wykonane są implanty, ale też z dziesiątkami lat rozwoju wiedzy, umiejętności oraz sprawności chirurgów plastycznych.


Którą metodę wybrać?

To już zależy od indywidualnych oczekiwań pacjentki. Niewątpliwie należy wskazać wybór implantów jako stosunkowo najbardziej kompleksowy. Nie tylko bowiem pozwala on na bardzo szeroki i precyzyjny zakres wykonywanej korekty, ale też uzyskany efekt jest najtrwalszy. Trzymając się zatem zasady “lepiej raz, a dobrze” – zdecydowanie warto rozważyć właśnie ten sposób korekty pośladków. Pozostałe metody bowiem wiążą się nieuchronnie z koniecznością regularnego powtarzania zabiegu.

Gdzie powinniśmy się udać?

Ponieważ mamy tu do czynienia z pewną ingerencją w nasze ciało – bardzo poważnie podejdźmy do wyboru kliniki, w której realizowany będzie zabieg. Wybierzmy taką, która ma dobre opinie i w której będziemy czuli się dobrze i bezpiecznie. Unikajmy podejrzanych miejsc i przypadkowych osób.

Źródło: Aestheticmed.com.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x