Jak dobrze dobrać krawat do koszuli?

W dzisiejszych czasach dobry wygląd i odpowiednie prezentowanie swojej osoby odgrywają dużą rolę. Ludzie coraz mocniej zaczynają o siebie dbać, chcą być „na topie”, żyć zgodnie z panującymi trendami i ubierać się modnie. Niejednokrotnie stwarza to jednak wiele problemów.

W szczególności wśród osób płci męskiej. Kobiety są bowiem zazwyczaj lepiej obeznane w tych tematach niż statystyczny mężczyzna. Nierzadko zdarza się tak, że z rozkazu żony bądź partnerki musi się przebrać, bo ubrał coś nie pasującego do siebie. Kłopoty często pojawiają się również jeśli chodzi o odpowiedni dobór krawata do koszuli. Jest to typowo męska część garderoby i wydawać by się mogło, że wszystkie krawaty będą dobrze się prezentować na koszuli. Otóż okazuje się, że nie do końca. Jak więc dopasować oba ubrania, żeby idealnie ze sobą współgrały?

Jakie krawaty męskie wybrać do białej koszuli?

Biała koszula to najbardziej popularny typ, który sprawdza się na praktycznie wszystkich ważnych uroczystościach. Uznaje się go jako podstawę garderoby stylowego i poważnego mężczyzny. Co jednak do niej pasuje? W tym przypadku nie ma zbyt dużego problemu – pasuje do niej bowiem wszystko. Nieważne czy dobierze się do niej krawaty jedwabne czy krawaty z mikrofibry – każdy, nawet najbardziej specyficzny z nietypowymi wzorami będzie się dobrze prezentował. Dzięki białej koszuli wywrze się dobre wrażenie na zgromadzonych, a co więcej – nie trzeba się bać, że się przesadzi z kolorami, wzorami i tym podobnymi cechami. Można powiedzieć, że jest to najlepsza opcja i najbardziej bezpieczna, lecz trzeba także zaznaczyć, że jest również mało oryginalna i standardowa.

Jakie krawaty do błękitnej koszuli?

Taka koszula jest drugim z kolei klasycznym typem, w który zdecydowanie warto zainwestować. Ubranie to posiadające odcień ciepłego błękitu może być śmiało porównywany do białej odmiany, ponieważ cechuje je praktycznie taki sam stopień uniwersalności. Dzięki temu możliwe będzie zastosowanie różnorakich barw oraz wzorów na danym krawacie. Oczywiście najbardziej typowymi wyborami do takiej koszuli są krawaty ciemne bazowe, czyli takie, które są: bordowe, granatowe, szare, czarne i tym podobne. Jednakże w zestawieniu z błękitną koszulą równie dobrze sprawdzą się jaśniejsze kolory, takie jak: żółty, zielony, czy nawet pomarańczowy. Rzecz jasna, powinny być to eleganckie krawaty jeśli spotkanie jest poważne i wymaga odpowiedniego ubioru.

Różowa bądź łososiowa koszula a krawat

Wielu mężczyzn ma spore opory przed kupnem takich koszul ze względu na ich kolor, który jest teoretycznie zarezerwowany dla kobiet. Jest to całkowicie mylne stwierdzenie. Barwa ta została już dawno uznana jako jedna z najbardziej podstawowych jeśli chodzi o dresscode (oczywiście zaraz za bielą oraz błękitem). Tutaj jednak obowiązuje mniejsza dowolność dobierania krawatu niż w przypadku pozostałych dwóch rodzajów. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie wybranie jednolitego fioletu, albo ewentualnie koloru ciemnobordowego z białymi kropkami.

Jaki krawat wybrać do granatowej, jeansowej koszuli?

Denimowe koszule stają się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne. Zazwyczaj można je spotkać jednak w bardziej luźnych sytuacjach, na przykład mężczyźni ubierają je na spotkanie ze znajomymi, do pracy (jeśli nie jest z góry narzucony styl ubioru), czy nawet na tak zwaną „domówkę”. Jednakże projektanci coraz częściej konstruują ciemne koszule stworzone z denimu, które (przy odpowiednio dobranym krawacie) bardzo elegancko się prezentują. Tutaj należy pamiętać, że nie działa zasada dobierania ciemniejszych krawatów do koszul. Ciężko bowiem znaleźć jeszcze ciemniejszy kolor od tego, który jest na jeansowym ubraniu. Sama koszula jest wystarczająco elegancka, więc można zdecydować się na krawaty bawełniane, wełniane albo typu knit. Odwrócą trochę uwagę od całości, a także zmiękczą zbytnią sztuczność. Dzięki temu takiemu połączeniu można udać się zarówno na spotkanie biznesowe, jak i bankiet czy teatru i będzie się wyglądać naturalnie i adekwatnie do sytuacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
4 lat temu

Zazwyczaj koszule męskie biznesowe łączy się z eleganckimi krawatami. Zauważyłam jednak tendencję, że coraz częściej mężczyźni odchodzą od tradycji i urozmaicają swoje stroje kolorowymi krawatami. Czy jest to jednak potrzebne? Koszula ma dopełniać elegancki strój. Najlepiej taka o stonowanym kolorze i wykonana z dobrego materiału.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x