Jak zrobić efekt kolorowego dymu na paznokciach? Znamy aż 3 sposoby!

W ostatnich dniach manicure z kolorowym dymem na czarnym tle stał się hitem internetu. Podoba Wam się takie zdobienie? Trzeba przyznać, że jest dość odważne, ale efektowne. Dym na paznokciach bardzo łatwo wykonać i można to zrobić różnymi technikami. Jeśli jesteś ciekawa, jak otrzymać taki efekt, to koniecznie sprawdź nasze sposoby.

Ze zrobieniem efektu dymu na paznokciach poradzi sobie każdy. Jest to bardzo proste i szybkie zdobienie. Wystarczy kilka lakierów hybrydowych, proszek akrylowy albo neonowe pyłki do paznokci, żeby w kilka chwil kolorowy dym znalazł się na naszych paznokciach.

Sprawdź aktualne ceny lakierów hybrydowych!

Wszystkie sposoby wymagają takiej samej bazy, od której zaczynamy zdobienie. Przygotowujemy płytkę paznokcia jak zwykle, kiedy wykonujemy manicure hybrydowy. Przecieramy paznokcie cleanerem i pokrywamy je bazą hybrydową, a następnie utwardzamy pod lampą. Teraz pokrywamy czarną hybrydą paznokcie, na których chcemy zrobić zdobienie. Paznokcie pomalowane czarnym lakierem pokrywamy topem. Następnie przy pomocy pędzelka nanosimy na nie biały lakier. Robimy to nierównomiernie malując nieregularne wzorki. Następnie pędzelkiem zamoczonym w cleanerze rozmazujemy nasze wzorki tak, aby były rozmyte jak dym. Na tak przygotowanej bazie w zależności od posiadanych produktów efekt dymu możemy zrobić na kilka sposobów.

Sposób 1 – proszek akrylowy lub neonowe pyłki

Proszek akrylowy lub neonowy pyłek wcieramy w lepką warstwę powstałą na utrwalonym białym wzorku. Neonowy pyłek da bardziej intensywny kolor, natomiast akrylowy proszek stworzy delikatniejszy efekt. Na koniec całość utrwalamy topem.

Sposób 2 – hybryda i farbki akwarelowe

Biały wzorek utrwalamy topem, a następnie matowimy powierzchnię paznokcia. Na matowy lakier nakładamy pędzelkiem farbkę akwarelową rozrobioną z wodą. Czekamy aż wyschnie i ponownie pokrywamy nabłyszczającym topem.

Spoób 3 – sama hybryda

Na kawałku folii aluminiowej rozrabiamy odrobinę kolorowego lakieru hybrydowego z topem. Powstałą mieszankę nakładamy na biały wzorek. Chodzi o to, żeby kolor był lekko transparentny. Staramy się, aby pokryć kolorem tylko biały wzorek, ale jeśli lekko wyjedziemy na czarne tło, to efekt będzie jeszcze bardziej rozmyty.

Wszystkie sposoby dają ciekawy efekt. Niektóre bardziej intensywny, inne mniej. Niemniej jednak każdy z nich jest dobry i pozwoli na uzyskanie ciekawego zdobienia tym, co mamy w swoich zasobach bez konieczności kupowania konkretnych produktów. Dymek można urozmaicić używając kilku kolorów na jednym paznokciu. Nasz wzornik został pomalowany tylko lakierami hybrydowymi bez użycia proszków i farbek.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x