Problemy z manicure hybrydowym – podpowiadamy rozwiązania najczęstrzych problemów!

Popularność lakierów hybrydowych jest ogromna. Chociaż są jeszcze panie, które nie przekonały się do hybrydy albo z jakiegoś powodu nie mogą jej stosować, coraz więcej osób decyduje się na zakup zestawu startowego i wykonywanie manicure hybrydowego samodzielnie w domu. Jeśli właśnie kupiłaś swój zestaw, ale Twój manicure nie wychodzi tak jak byś chciała, to koniecznie przeczytaj, jakie są najczęstsze problemy z hybrydą oraz jak je rozwiązać.

Lakier hybrydowy krótko trzyma się na paznokciach

To jeden z najczęstrzych problemów. Lakier, którego atutem miała być trwałość okazuje się zupełnie nietrwały i odchodzi od paznokci po zaledwie kilku dniach. Przyczyn może być kilka. Oto najczęstrze problemy przy założeniu, że nie jest to wina słabej jakości produktów.

Odpowiednie przygotowanie paznokci – skórki i płytka paznokcia

Przede wszystkim przed malowaniem należy starannie przygotować pytkę paznokcia. Musi być wyrównana, delikatnie zmatowiona i odtłuszczona. Z nierównej, a co gorsza tłustej płytki lakier z pewnością zejdzie. Nie można też zapominać o dokładnym odsunięciu lub wycięciu skórek. Jeśli zalejemy je lakierem, to bardzo szybko dostanie się pod niego powietrze i zejdzie z naszego paznokcia.

Primer i bonder

Jeśli masz pewność, że wykonujesz swój manicure prawidłowo, a on nadal trzyma się tylko kilka dni, to rozważ zakup primera. Możesz zdecydować się na primer kwasowy lub primer bezkwasowy. Różnią się one między sobą składem. Oba są rzadkimi płynami, które działają na płytkę paznokcia odtłuszczając ją i tym samym powodując, że uzyskujemy większą przyczepność lakieru. Primer nakładamy na naturalny paznokieć przed malowaniem i czekamy aż odparuje. Primer kwasowy ma ostrzejsze działanie ze względu na zawartość kwasu metakrylowego. Jeśli Twoim problemem jest zbyt tłusta płytka to primer powinien zdać egzamin.

Możesz się też zdecydować na użycie bondera. To preparat, który różni się od primera, ale jego zadaniem tak samo jest zwiększenie przyczepności lakieru. Ma konsystencje podobną do hybrydy. Nakładamy go na naturalną płytkę i utrwalamy pod lampą.

Zła kondycja paznokci

Jeśli Twoja płytka paznokcia jest w złym stanie – rozdwaja się, jest bardzo cienka i zniszczona, to niestety hybryda nie będzie się na niej trzymać. Cienki paznokieć wygina się przez co lakier odchodzi. To samo dotyczy paznokci, które się rozdwajają. Poprzez rozwarstwianie się paznokcia lakier będzie odchodził. Rozwiązaniem może być zastosowanie odżywek, które wzmocnią płytkę lub zakup specjalnej bazy, która utwardzi i tym samym wzmocni paznokieć. Są to tak zwane twarde bazy dzięki którym mamy gwarancje, że nasze paznokcie się nie połamią, a lakier utrzyma się dłużej.

Nierówna powierzchnia lakieru

Chcesz, żeby na Twoich paznokciach była piękna, błyszcząca i równomierna tafla koloru, ale tak nie jest? Prawdopodobnie nakładasz zbyt grube warstwy lakieru. Dobrej jakości hybryda sama się poziomuje, ale jeśli nałożysz jej bardzo dużo, to i tak nie będzie wyglądała estetycznie. Powstaną górki i nierówności. Pamiętaj aby zawsze nakładać bardzo cieniutkie warstwy szczególnie przy nasadzie paznokcia. Wtedy lakier będzie wyglądał o wiele lepiej. Lepiej nałożyć kilka warstw niż jedną grubą. Warto kupić mocno napigmentowane lakiery, których krycie jest tak dobre, ze wystarczą dwie bardzo cieniutkie warstwy. Pamiętaj też o wyrównaniu płytki paznokcia przed malowaniem.

Lakier hybrydowy marszczy się pod lampą

Marszczenie się lakieru to kolejny bardzo częsty problem. Występuje głównie przy jasnych, pastelowych lakierach oraz lakierze białym i czarnym. Być może Twoja lampa jest zbyt słaba i nie utrwala lakieru tak, jak powinna. Źle utrwalony lakier marszczy się i odchodzi płatami nawet wtedy, kiedy nakładasz bardzo cienkie warstwy. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest wydłużenie czasu utrwalania nawet o 100% albo wymiana lampy na mocniejszą.

Bąbelki na powierzchni lakieru

Bąbelki, które powstaja na lakierze spowodowane są nie do końca utrwaloną, wcześniej położoną warstwą. Tak samo jak w przypadku marszczącego się lakieru tak i tu, warto wydłużyć czas utwardzania lub zainwestować w mocniejszą lampę.

Top nie błyszczy

Piękny połysk, który uzyskujemy dzięki hybrydzie to jedna z jej głównych zalet. Jeśli masz problem z niedostatecznym połyskiem topu, to najprawdopodobniej za krótko utwardzałaś lakier. Spróbuj wydłużyć czas dwukrotnie i zobacz jaki będzie efekt. Kolejnym błędem jest to, że za szybko przecieramy warstwę dyspersyjną cleanerem. Dobrze jest odczekać chwilę przed użyciem cleanera aż paznokcie się schłodzą.

Kurczenie się lakieru przy brzegach i na końcówce paznokcia

Często bywa tak, że lakier jeszcze przed utrwaleniem się kurczy. Starasz się pokryć równomiernie pytkę, a jednak po wyciągnięciu paznokci z lampy lakier jest daleko od skórek, a końcówka paznokcia nie jest pokryta kolorem? Taka sytuacja ma miejsce, kiedy na lakierze znajduje się spora warstwa dyspersyjna. To przez nią hybryda „ucieka” z brzegów paznokci. Rozwiązaniem będzie starcie warstwy dyspersyjnej wacikiem nasączonym cleanerem.

Większość kłopotów z manicure hybrydowym spowodowanych jest słabym utwardzeniem lakieru . Jeśli decydujesz się na hybrydę nakładaną samodzielnie w domu, to zainwestuj w dobrą lampę. Wyeliminujesz w ten sposób większość problemów. Dobre produkty, odpowiednia lampa i staranność gwarantują sukces. Pamiętaj, że ćwiczenia czynią mistrza, dlatego z czasem dojdziesz do perfekcji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x