Dlaczego zakup drewnianych zabawek dla dzieci będzie strzałem w dziesiątkę?

Z całą pewnością półki sklepowe aż uginają się pod naporem najróżniejszych zabawek dla dzieci, kusząc maluchy. Są kolorowe i wydają się być bardzo ciekawe, dlatego też na ich widok pociecha ma w głowie tylko jedną myśl – kup mi!

Niestety większość z tych pięknych zabawek wykonana jest z niekoniecznie bezpiecznych dla zdrowia dzieci materiałów. W zabawkach dziecięcych króluje nieszczęsny plastik. Ponadto dzieci bardzo szybko tracą zainteresowanie tymi jakże przepięknymi na początku zabawkami. Są one nietrwałe i często zawierają wiele małych dodatków, które stanowią realne zagrożenie dla malucha. Zamiast więc kupować dziecku kolejną zabawkę, która szybko skończy w kącie czy na strychu, warto rozejrzeć się za czymś bezpieczniejszym, trwalszym i kreatywniejszym. Jak najbardziej warto dać szansę drewnianym zabawkom. Dlaczego?

Dlaczego zakup drewnianych zabawek dla dzieci będzie strzałem w dziesiątkę?

Wchodząc do sklepu, niemalże z każdej strony oblegają nas różnego typu zabawki. Jedne są ładniejsze od drugich, a dziecko na ich widok chciałoby najlepiej mieć je wszystkie u siebie w domu. Rzeczywiście nowoczesne zabawki są bardzo ciekawe i nawet dorośli mają czasami ochotę się nimi pobawić, jednakże jest to tylko krótkotrwała radość, która stosunkowo szybko przemija. Dzieci są szczęśliwe po otrzymaniu następnej zabawki do kolekcji, ale te starsze wówczas odchodzą w zapomnienie i zbierają tylko kurz. Zdarza się nierzadko nawet tak, że taka zabawka ulega zniszczeniu jeszcze tego samego dnia czy też w przeciągu kilku następnych. Ich jakość pozostawia zwykle wiele do życzenia.

Łatwo jest je złamać i do tego bardzo często posiadają ostre, czyli niebezpieczne zakończenia. Ponadto są wyprodukowane z surowców zawierających substancje mające szkodliwy wpływ na funkcjonowanie młodego organizmu. Znacznie lepszym wyborem będzie zakup zabawek ekologicznych, wykonanych z naturalnych surowców. Godne polecenia są jak najbardziej zabawki drewniane. Są one na tyle trwałe, że mogą towarzyszyć kolejnym pokoleniom. Jako, że mają one gładkie brzegi, nie stanowią zagrożenia dla małych dzieci, które mają przecież tendencję do wkładania zabawek do buzi.

Kreatywna zabawka

Drewniane zabawki są odporne zarówno na czynniki mechaniczne, jak i fizyczne. Nie trzeba martwić się o to, że pękną czy też połamią się na skutek upadku czy też nadepnięcia na nie. Na ich korzyść przemawia także to, że są miłe i ciepłe w dotyku, czego oczywiście nie można powiedzieć o metalowych zabawkach. Ponadto są one bardzo piękne i ładnie pachną lasem. Chociaż drewniane zabawki są proste, to okazuje się, że są w stanie pobudzić wyobraźnię dziecka znacznie lepiej niż plastikowe wynalazki. To właśnie ich prostota sprawia, że wpływają one na rozwój dziecięcej kreatywności. Ponadto za ich pomocą dziecko może rozwinąć wiele różnych umiejętności. Rozwijają one między innymi motorykę i koordynację ruchową oraz zachęcają do twórczej zabawy. Zainwestowanie w drewniane zabawki jest jedną z najlepszych rzeczy, jaką możemy zrobić dla swoich pociech.

Więcej porad znajdziesz na mampo.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x